مولاوردی: ماموریت دولت در برنامه ششم توسعه تحقق عدالت جنسیتی است

معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده مهمترین ماموریت دولت در برنامه ششم توسعه کشور را تحقق عدالت جنسیتی دانست.

به گزارش عیارآنلاین، شهیندخت مولاوردی عصر سه شنبه در نشست شورای اداری چهارمحال و بختیاری افزود: این عدالت جنسیتی در کنار توسعه اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و علمی ترسیم شده است.
به گفته وی با توجه به ریل گذاری برنامه ششم توسعه در این حوزه، تحقق جنسیتی برای بانوان در حوزه های مختلف اتفاق خواهد افتاد.
وی گفت: دولت یازدهم در آغاز کار یک پروتکل نانوشته ای را جاری کرد و آن پرهیز از وعده های غیر کارشناسی بود، زیرا اولویت کار این دولت اتمام طرح های نیمه تمام گذشته است.
مولاوردی افزود: دولت تدبیر و امید به سفرهای استانی اکتفا نکرد، بلکه اقدام به اجرای سفرهای متعدد و نتیجه محور کرد، به گونه ای که حضور تعدادی از اعضای هیات دولت در استان ها مانند دور دوم سفرهاست که این اعضا در نشست های مشترک با مسئولان استانی،مصوبات سفرهای دور اول را پیگیری می کنند.
معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده به تدوین اولویت کاری هفت گانه مورد تاکید مقام معظم رهبری در دولت یازدهم اشاره کرد و گفت: تحقق اقتصاد مقاومتی، علم و فناوری، امنیت و فضای مجازی اولویت کاری دولت یازدهم است.
وی گفت: هدف اصلی دولت در اجرای اقتصاد مقاومتی مانند آنچه در برجام رخ داد، بروز یک نتیجه برد – برد برای مردم است.
معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده افزود: دولت به دنبال پهن کردن فرش قرمز برای واردات کالاهای بی کیفیت نیست، بلکه به دنبال تعامل فناورانه و ورود تکنولوژی است و تقویت تولید و حمایت از تولیدات داخلی را دولت دنبال می کند.
مولاوردی گفت: در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی، دولت به دنبال کاهش تصدی گری و توانمندی بخش خصوصی است که این امر اتخاذ تصمیم های درست در حوزه سیاست های کلی اقتصاد را به دنبال خواهد داشت.
به گفته وی، توسعه اقتصادی، کاهش آسیب های اجتماعی را نیز به دنبال دارد و دولت علاوه بر تحقق توسعه اقتصادی به دنبال توسعه اجتماعی، فرهنگی و علمی نیز هست.
معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده به برنامه های اجرایی در حوزه خانواده در چهارمحال و بختیاری اشاره کرد و گفت: این استان بیشترین طرح های تحقیقاتی و اجرایی را در حوزه زنان و خانواده دارد.
مولاوردی گفت: ایجاد کلینیک های مشاوره ای در چهارمحال و بختیاری باعث کاهش ۴۵ درصدی طلاق در این استان شده است.
شهیندخت مولاوردی معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده و محمد شریعتمداری معاون اجرایی رییس جمهوری، سیدرضا صالحی امیری مشاور رئیس جمهوری و معاونان و مدیران دستگاه های اجرایی به منظور پیگیری مصوبات سفر رئیس جمهوری و هیات دولت به شهرکرد سفر کرده اند.

منبع: ایرنا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: