۷ شهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۳۷

نخستین ردیف پالایشگاه فازهای ۲۰ و ۲۱ راه اندازی شد

نخستین ردیف پالایشگاه فازهای ۲۰ و ۲۱ راه اندازی شد، با ورود گاز ترش فازهای ۶، ٧ و ٨ پارس جنوبی به پالایشگاه فازهای ٢٠ و ٢١، نخستین ردیف این واحد برای شیرین سازی گاز راه اندازی شد.

به گزارش عیارآنلاین، نخستین ردیف پالایشگاه فازهای ۲۰ و ۲۱ راه اندازی شد، با ورود گاز ترش فازهای ۶، ٧ و ٨ پارس جنوبی به پالایشگاه فازهای ٢٠ و ٢١، نخستین ردیف این واحد برای شیرین سازی گاز راه اندازی شد.

اجرای طرح توسعه فازهای ٢٠ و ٢١ پارس جنوبی در هر ٢ بخش خشکی و دریایی و با هدف تولید روزانه ٢ میلیارد فوت مکعب گاز و ٨٠ هزار بشکه میعانات گازی به صورت EPC از سوی شرکت مهندسی و ساختمان صنایع نفت (OIEC) در حال اجراست.

هم اکنون بخشهای اصلی واحدهای یوتیلیتی این پالایشگاه، همچون کمپرسورهای هوا و نیتروژن، بویلر، آب شیرین کن و واحد آب آتش نشانی این پروژه در سرویس قرار دارند.

علیرضا عبادی، سرپرست طرح توسعه فازهای ٢٠ و ٢١ پارس جنوبی نیز پیش از این، با اشاره به راه اندازی این فازها تا پایان امسال اظهار کرد: دومین ردیف شیرین سازی پالایشگاه فازهای ٢٠ و ٢١ بزودی آماده دریافت گاز می شود.

چندی پیش سکوی فاز ٢١ این پروژه نیز با موفقیت نصب شد. به گفته مسئولان شرایط برای نصب سکوی فاز ٢٠ نیز تا پایان شهریور فراهم خواهد شد و عملیات راه اندازی آن تا پایان دی امسال انجام می‌گیرد.

به گزارش فارس هدف از توسعه فاز ۲۰ و ۲۱ پارس جنوبی تولید روزانه ۵۰ میلیون متر مکعب گاز شیرین و تصفیه ‌شده برای تامین نیاز مصارف داخلی، تولید روزانه ۷۵ هزار بشکه میعانات گازی، ۴۰۰ تن گوگرد و تولید سالانه یک میلیون و ۵۰ تن گاز مایع و یک میلیون تن گاز اتان به منظور تامین خوراک صنایع پتروشیمی است.

گفته می‌شود، گاز تولیدی از این فازها به خط لوله چهارم سراسری برای مصرف در داخل کشور تزریق خواهد شد.

منبع: فارس

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: