پیشنهاد وزارت نفت برای حذف کارت سوخت بنزین از اول مهرماه

وزارت نفت پیشنهادی را به دولت ارائه کرده که در صورت موافقت دولت، کارت سوخت بنزین از ابتدای مهرماه حذف می شود اما استفاده از کارت سوخت با طراحی متفاوت نسبت به بنزین، در سوخت گیری خودروهای گازوئیل سوز ادامه خواهد داشت.

به گزارش عیارآنلاین، با وجود مخالفت برخی نمایندگان مجلس شورای اسلامی، برخی کارشناسان و حتی نهادهای رسمی چون ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز با حذف کارت سوخت بنزین، وزارت نفت عزم خود را برای حذف کارت سوخت بنزین جزم کرده است.

نمایندگان مجلس شورای اسلامی، ۵ روز پیش در جریان ادامه رسیدگی به لایحه اصلاح قانون بودجه سال ۱۳۹۵ با حذف بند ح تبصره  ۱۴ قانون بودجه ۱۳۹۵ الزام دولت به حفظ کارت سوخت را برداشتند. با این کار، حفظ یا حذف کارت سوخت به دولت واگذار شده و دولت نیز اعتقادی به حفظ آن ندارد.

«عباس کاظمی» مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران روز گذشته با بیان اینکه تصمیم نهایی برای حذف کارت سوخت بنزین با دولت است و هنوز چیزی در این زمینه ابلاغ نشده گفت: از نظر ما دیگر نیازی به کارت سوخت بنزین نداریم و این عدم نیاز را در ۱۶ ماه گذشته تست کره‌ایم.

مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران افزود: با وجود اینکه ۱۶ ماه است که هیچ الزامی برای استفاده از کارت سوخت در جایگاه‌های عرضه وجود ندارد و مردم با کارت سوخت جایگاه‌دار سوخت‌گیری می‌کنند و با وجود اینکه رشد مصرف انرژی در کشور بیش از ۶ درصد بوده و رشد اقتصادی نیز بیش از ۴ درصد گزارش شده، رشد مصرف بنزین تنها ۳٫۲ درصد بوده و این به معنای این است که رشد مصرف بنزین بدون استفاده از کارت سوخت کنترل شده است.

از اینرو، وزارت نفت پیشنهادی را به دولت ارائه کرده که در صورت موافقت دولت، کارت سوخت بنزین از ابتدای مهرماه حذف می شود اما استفاده از کارت سوخت با طراحی متفاوت نسبت به بنزین، در سوخت گیری خودروهای گازوئیل سوز ادامه خواهد داشت.

منبع: تسنیم

۱ دیدگاه

  1. […] پیشنهاد وزارت نفت برای حذف کارت سوخت بنزین از اول مهرما… […]

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: