۶ شهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۴۴
مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب:

قراردادهای جدید نفتی موجب ورود سرمایه و تکنولوژی‌های نوین می‌شود

مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب گفت: اجرای قراردادهای جدید نفتی موسوم به (IPC) سرمایه و تکنولوژی‌های نوین را به کشور وارد خواهند کرد.

به گزارش عیارآنلاین، بیژن عالی‌پور در حاشیه مراسم افتتاحیه نمایشگاه هفته دولت در جمع خبرنگاران اظهار کرد: صادرات نفت در کشور افزایش ۳ برابری داشته است و ان‌شاءالله قراردادهای جدید نفتی (IPC)هر چه سریعتر روند خود در مجلس شورای اسلامی طی کند و به اجرا گذاشته شود.

وی در خصوص آثار مستقیم اجرای قراردادهای جدید نفتی تصریح کرد: با اجرای این نوع از قراردادهای نفتی تکنولوژی‌های نوین و سرمایه‌گذار وارد کشور خواهد شد.

عالی پور با اشاره به انتقادات مطرح شده به قراردادهای جدید نفتی در کشور خاطرنشان کرد: به هر حال در مملکت آزادی زندگی می‌کنیم و همه قادر به انتقاد از مسائل هستند. قراردادهای نفتی در حقیقت در صورت اجرایی شدن منجر به ورود سرمایه و تکنولوژی به کشور می‌شوند.

وی افزود: برای مثال شرکت‌های چینی حفاری افقی را تنها تا ۲ کیلومتر می‌توانند انجام دهند، در حالی که شرکت‌های آمریکایی و اروپایی قادر به حفاری افقی تا ۱۵ کیلومتر نیز هستند و ان‌شاءالله هر چه سریعتر با رفع عیب و نقص‌هاییکه در خصوص قراردادهای جدید نفتی عنوان می‌شود، شاهد اجرایی شدن این نوع از قراردادها باشیم.

منبع: ایسنا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: