تسهیلات ۱۰۰ میلیونی برای شرکتهای دانش بنیان

وزیر علوم از ارائه تسهیلات ۱۰۰ میلیون تومانی صندوق رفاه به شرکتهای دانش بنیان و موجودی برخی صندوق های پژوهش و فناوری خبر داد.

به گزارش عیارآنلاین، محمد فرهادی وزیرعلوم  بیان کرد: طبق مصوبات هیات امنا و برنامه ریزی های صندوق رفاه دانشجویی برای فارغ التحصیلان دانشگاهی که با راه اندازی شرکت، کار تولیدی دانش بنیان دارند، تسهیلات در نظر گرفته می شود. این مسئله خواست صندوق بوده و بعنوان نخستین بار شروع شده است.

وی با اشاره به این تسهیلات ادامه داد: در واقع تا سقف ۱۰۰ میلیون تومان وام در اختیار آنها گذاشته می شود تا بعد ازکسب درآمدهای مناسب با بهره کمتری آن را به صندوق برگردانند.
وزیر علوم اظهار داشت: علاوه بر صندوق های نوآوری و شکوفایی، صندوق های پژوهش و فناوری در پارکهای علم و فناوری درحال شکل گیری هستند.
وی تعداد این صندوقها را تا این لحظه ۱۸ مورد دانست و افزود: باید ۴۹ درصد صندوقهای پژوهش و فناوری دولتی و ۵۱درصد مابقی غیردولتی باشد، درحقیقت بین دانشگاهها بخش خصوصی و پارکها (برحسب اینکه پارک چقدر سابقه و گردش مالی دارد) سرمایه می گذارند و با حداقل ۲ یا سه میلیارد تومان صندوق ها شکل می‌گیرند.
فرهادی موجودی برخی صندوق های پژوهش و فناوری را حدود ۹ تا ۱۰ میلیارد تومان دانست و بیان کرد: این صندوقها تسهیلات (ضمن بازپرداخت با سود اندک) را در اختیار شرکتها می گذارند البته گاهی این صندوق ها مطابق شرایط، پرداختهای بلاعوض دارند.
وی با بیان اینکه روند فعالیت پارکها و شرکتهای مستقر در آنها تعریف شده است، یادآور شد: کارگروهی با ریاست وزیر علوم و اعضایی از مراجع مختلف به منظور تصویب پارکها وجود دارد، همچنین بعد از تصویب و شکل گیری اساسنامه ، هیات مدیره و سایر مسئولان پارک فعالیتها را مطابق روند قانونی و مصوب پیش می برند.

منبع: باشگاه‌خبرنگاران

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: