حمایت ۸۵ درصدی دولت از هزینه های درمان

معاون درمان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: طرح پوشش حمایت ۸۵ ،درصدی از هزینه درمان همه زوج های نابارور امروز(سه شنبه)به بیمارستان های دولتی ابلاغ شد.

به گزارش عیارآنلاین، محمد آقاجانی در نشست خبری هفته دولت در وزارت بهداشت در پاسخ به خبرنگار ایرنا گفت: برای این پوشش حمایتی ۱۰۵ میلیارد تومان اعتبار اختصاص یافته است و حدود دو میلیون زوج نابارور تحت پوشش این طرح قرار می گیرند.
وی افزود: به عنوان مثال یک میلیون و ۷۰۰هزار تومان از هزینه IVF را وزارت بهداشت پرداخت می کند و زوجها فقط ۳۰۰ هزار تومان می پردازتد و این پوشش برای سه بار درمان قابل تکرار است.
آقاجانی اضافه کرد: ۱۷ مرکز جدید درمان ناباروری دولتی در کشور ساخته شده است که ۶ مرکز آن در شش شهر بندرعباس، یاسوج، شهرکرد، زاهدان، خرم آباد و گرگان است که پیش از این هیچ مرکز درمان ناباروری دولتی یا خصوصی نداشتند.

*۷ اورژانس هوایی جدید و ۲۰۰ آمبولانس موتوری در تهران
معاون درمان وزیر بهداشت همچنین از نوسازی و توسعه ناوگان اورژانس کشور خبر داد و گفت: ۱۶۰۰ دستگاه آمبولانس جدید پیشرفته تا پایان سال در کشور توزیع می شود و نیمی از این آمبولانسهای جدید نیز تاکنون توزیع شده اند.
وی افزود: تعداد پایگاههای آمبولانس هوایی کشور نیز که همگی بعد از طرح تحول سلامت ابجاد شده اند ۲۱ پایگاه است که تا پایان امسال هفت پایگاه جدید آمبولانس هوایی در پنج منطقه کشور به آنها اضافه می شود و هدف نهایی ایحاد ۴۴ پایگاه آمبولانس هوایی برای پوشش ۱۵۰ هزار راه فرعی و روستایی است.
وی همچنین از ورود ۲۰۰ آمبولانس موتوری در شهر تهران تا آخر امسال خبر داد که به گفته او تاثیر زیادی در سرعت عمل اورژانس در رسیدگی به بیماران در ساعات پیک ترافیک خواهد داشت.
آقاجانی افزود: آمبولانسهای موتوری سال آینده در سایر کلانشهرها نیز توزیع می شود.
معاون درمان وزیر بهداشت در پاسخ به پرسش دیگر خبرنگار ایرنا درباره خدمات به بیماران روانپزشکی نیز از افزایش هزار تخت روانپزشکی در بیمارستانهای کشور در یکسال گذشته خبر داد.
وی گفت: برنامه دوم وزارت بهداشت برای بیماران روانی حمایت از درمان و هزینه های این بیماران پس از ترخیص است که در سه استان شروع شده و سال آینده در کل کشور اجرا می شود.
آقاجانی ادامه داد : در این طرح خدمات درمان سرپایی بیماران روانپزشکی بعد از ترخیص از بیمارستان نیز تحت حمایت ویژه قرار می گیرد.
وی گفت: مطابق مصوبه دولت در کتاب ارزشهای نسبی خدمات سلامت بیمه ها باید تمام خدمات بیماران روانی را پوشش دهند اما اکنون متاسفانه بخشی از این خدمات را پوشش نمی دهند و فقط خدمات ویزیت، مشاوره و برخی خدمات بستری این بیماران تحت پوشش بیمه است که این کار بر خلاف مصوبه شورای عالی بیمه است.

منبع: ایرنا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: