مولاوردی: ۵۰ درصد اهداف حوزه زنان در دولت یازدهم محقق شده است

معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده گفت: ۵۰ درصد اهداف حوزه زنان در دولت یازدهم محقق شده و پیش بینی می شود در برنامه ششم توسعه نیز ۵۰ درصد دیگر از این اهداف محقق شود.

به گزارش عیارآنلاین، شهیندخت مولاوردی روز سه شنبه در جمع خبرنگاران در شهرکرد افزود: با تشکیل دولت تدبیر و امید سعی شد تا با شناخت وضعیت، مسائل، چالش ها و آسیب های حوزه زنان و خانواده به یک برنامه ریزی صحیح دست یابیم.
وی افزود: در این دولت با انعقاد ۴۵ موافقت نامه اجرایی و اجرای ۸۰ طرح توانستیم با ریل گذاری مناسبی در این حوزه چارچوب خوبی برای حرکت در برنامه ششم توسعه ایجاد کنیم.
مولاوردی، رسیدن به وضعیت مطلوب و رضایتمند در حوزه زنان را از مهمترین اهداف این معاونت عنوان کرد و گفت: بسته هایی درحال تدوین است و تعدادی هم در نوبت رسیدگی در کمیسیون های دولت است که با تصویب آن شاهد تحولات خوبی در حوزه زنان خواهیم بود.
معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده، بسته حمایتی زنان شاغل را از مهمترین این بسته ها دانست و گفت: برای اینکه تعادلی بین کار و زندگی زنان شاغل ایجاد شود، نیاز به یک سری تسهیلات و امتیازاتی است تا امنیت شغلی آن ها حفظ شود.
مولاوردی خاطرنشان کرد: سند اجتماعی حمایت از زنان نیز با همکاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تدوین شده و بر اساس آن گره های کور و بسیاری از مشکلات زنان رفع می شود.
وی در پاسخ به رشد افزایش اعتیاد به مواد مخدر در زنان گفت: هم اکنون کمتر از ۱۰ درصد از معتادان کشور را زنان تشکیل می دهند اما در سال های اخیر اعتیاد زنان به مواد مخدر روند افزایشی یافته است.
شهیندخت مولاوردی معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده و معاون اجرایی رییس جمهوری به منظور پیگیری مصوبات سفر نخست هیات دولت به این استان به شهرکرد سفر کردند.

منبع: ایرنا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: