عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس:

بیکاری ۴۰ هزار پزشک عمومی صحت ندارد

رنجبرزاده، عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس: در حال حاضر ۵۳ هزار پزشک عمومی در کشور فعالیت دارند، خبر بیکاری ۴۰ هزار پزشک عمومی کاملا نادرست است. حدود ۶۹ هزار و ۵۰۰ پزشک عمومی داریم که از این تعداد چند هزار نفر خارج از کشور هستند.

به گزارش عیارآنلاین، دکتر اکبر رنجبرزاده، عضو کمیسیون بهداشت و هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: حدود ۶۹ هزار و ۵۰۰ پزشک عمومی داریم که از این تعداد چند هزار نفر خارج از کشور هستند.

وی در ادامه افزود: در حال حاضر تعداد پزشکان عمومی فعال ۵۳ هزار نفر است که از بین حدود ۴۳ هزار نفر رسما در مطب‌های خصوصی،مراکز دولتی و یا در موسسات خصوصی و کلینیک‌هایی که پروانه فعالیت دارند به ارائه خدمت می‌پردازند.

رنجبرزاده خاطرنشان کرد: ۸ الی ۹ هزار پزشک عمومی ممکن است که پزشکانی باشند که به فعالیت در حوزه سلامت گرایش نداشته باشند و در حال حاضر در بخش آزاد فعالیت دارند. بنابراین اینکه نقل شده است که تعداد ۴۰ هزار پزشک عمومی بیکار است کاملا نادرست است و وقتی پروانه مطب تمدید می‌شود، نشانه فعالیت آنهاست.

این عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در پایان افزود: امیدوارم وضعیت و موقعیت پزشکان عمومی با سازو کاری که وزارت بهداشت آماده می‌کند ارتقا پیدا کند.

منبع: آنا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: