نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس:

منابع درمان باید در اختیار وزارت بهداشت باشد

قربانی، نائب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس: باید منابع درمان و طرح تحول سلامت در اختیار وزارت بهداشت باشد زیرا عمده منابع سلامت آن در بیمه سلامت هزینه می شود این درحالی است که در این زمینه یکسری اختلاف نظرهایی بین وزارت بهداشت و وزارت کار وجود دارد که جمع بندی اعضای کمیسیون بهداشت و درمان مجلس آن است که یک مدیریت واحدی برای خریدار خدمت و ارایه کننده آن وجود داشته باشد.

به گزارش عیارآنلاین، محمدحسین قربانی درباره واگذاری مدیریت منابع بیمه سلامت به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، افزود: با توجه به سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری، باید وزارت بهداشت متولی امر سلامت و سیاست گذاری این بخش بوده و منابع درمان نیز در اختیار وزارت بهداشت باشد.

نماینده مردم آستانه اشرفیه در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: در قانون برنامه پنجم توسعه نیز به تجمیع بیمه ها اشاره شده اما این قانون نتوانست شکل اجرایی به خود گیرد در حالی که عدم واگذاری مدیریت منابع بیمه سلامت مشکلات زیادی را به وجود آورده است.

این نماینده مردم در مجلس دهم، تصریح کرد: عدم واگذاری مدیریت منابع بیمه سلامت به وزارت بهداشت باعث شده تا شاهد  بروز مشکلاتی در زمینه اجرای طرح تحول سلامت باشیم.

وی یادآور شد: با توجه به اختلاف نظرهایی نسبت به واگذاری یا عدم واگذاری مدیریت منابع بیمه سلامت به وزارت بهداشت، کمیسیون بهداشت تصمیم گرفت در برنامه ششم توسعه این مهم را تعیین تکلیف کند که البته جمع بندی نهایی نشده و امید است طی چند روز آینده این موضوع در کمیسیون مشخص شود.

قربانی افزود: باید منابع درمان و طرح تحول سلامت در اختیار وزارت بهداشت باشد زیرا عمده منابع سلامت آن در بیمه سلامت هزینه می شود این درحالی است که در این زمینه یکسری اختلاف نظرهایی بین وزارت بهداشت و وزارت کار وجود دارد که جمع بندی اعضای کمیسیون بهداشت و درمان مجلس آن است که یک مدیریت واحدی برای خریدار خدمت و ارایه کننده آن وجود داشته باشد که این مدیریت واحد الزاما باید از سوی وزارت بهداشت صورت گیرد.

این نماینده مردم در مجلس دهم به خانه ملت گفت: حال بعضی از نظرات کارشناسی برآن است تا برای جلوگیری از اعمال سلیقه در واگذاری مدیریت منابع بیمه سلامت به وزارت بهداشت و اجرای مدیریتی کارآمد، می توان تیمی متشکل از وزارتخانه های بهداشت و کار و سازمان مدیریت و برنامه ریزی تشکیل شود تا منابع از طریق این تیم نظارت شود، البته هنوز این موضوع به جمع بندی نرسیده و تلاش داریم تا این هفته تعیین تکلیف صورت گیرد.

نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، گفت: با این تصمیم بیمه سلامت زیر مجموعه وزارت بهداشت قرار می گیرد و اگر قرار باشد تامین اجتماعی نیز مشمول این تجمیع بیمه ها شود تنها بخش درمان آن تجمیع خواهد شد.

منبع: فارس

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: