عضو اتحادیه مواد غذایی:

عرضه و تقاضای محصول برای رسیدن به نقطه تعادل باید با هم برابر باشند

عضو اتحادیه مواد غذایی گفت:عرضه و تقاضا محصول برای رسیدن به نقطه تعادل باید با هم برابر باشند چرا که برخوردهای قهرآمیز جوابگوی به آرامش رساندن بازار نیست.

به گزارش عیارآنلاین، قاسمعلی حسنی عضو اتحادیه مواد غذایی با اشاره به وضعیت قیمت اقلام اساسی اظهار داشت: با وجود عرضه شکر در بورس و واردات و توزیع محصول اتفاق خاصی در بازار رخ نداده به طوریکه هم اکنون هر کیلو شکر با قیمت ۳ هزار و ۲۰۰ تومان در عمده فروشی ها به فروش می رسد.

وی افزود: عرضه و تقاضا محصول برای رسیدن به نقطه تعادل باید با هم برابر باشند چرا که برخوردهای قهرآمیز جوابگوی به آرامش رساندن بازار نیست.
حسنی در خصوص پیش بینی قیمت قند و شکر در بازار گفت: واردات و توزیع محصول از سوی دولت و عدم دخالت بخش خصوصی در قیمت و واردات محصول نوسانات قیمت را رقم زده است.
عضو اتحادیه مواد غذایی با اشاره به قیمت سایر اقلام اساسی بیان کرد: در یک ماه اخیر مواد شوینده ۱۵ درصد و روغن ۹ درصد افزایش قیمت را تجربه کردند اما باید گفت که در این میان نرخ انواع حبوبات تا نیمه اول مهرماه همزمان با فصل برداشت با ثبات خواهد بود.
حسنی در خصوص قیمت برنج عنوان کرد: در حال حاضر با ورود محصول نو به بازار هر کیلو برنج نو درجه یک ۸ هزار تومان به فروش می رسد که با اتمام فصل برداشت امکان افزایش قیمت این محصول وجود دارد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: