معاون امور دامی وزارت جهاد کشاورزی خبر داد:

صادرات ۶۰۰ نوع محصول لبنی از ایران

معاون امور دامی وزارت جهاد کشاورزی گفت: در زمینه تولید لبنیات وضعیت به گونه‌ای شده است که بیش از ۶۰۰ نوع محصولات لبنی از ایران به بیش از ۳۰ کشور صادر می‌شود.

به گزارش عیارآنلاین، حسن رکنی در بازدید از یک مجتمع صنعتی، اظهار کرد: امروز کشور با تولید بیش از ۱۱ میلیون تن گندم می‌تواند جشن خودکفایی در تولید این محصول را برگزار کند.

وی با اشاره به تولید لبنیات در کشور تصریح کرد: در زمینه تولید لبنیات وضعیت به گونه‌ای شده است که بیش از ۶۰۰ نوع محصولات لبنی از ایران به بیش از ۳۰ کشور صادر می‌شود.

معاون وزیر جهاد کشاورزی با تاکید بر اینکه سیاست های دولت بر تولید و صادرات متمرکز است، خاطرنشان کرد: تا چند سال گذشته مرغ به کشور وارد می‌شد اما امروز پس از رسیدن به خودکفایی بیش از ۲۰۰ هزار تن مرغ به کشورهای دیگر صادر می‌شود.

رکنی با اشاره به تلاش شرکت‌ها برای تولید در دولت تدبیر و امید، گفت: هر فعالیت تولیدی که صورت می‌گیرد موجب رشد و شکوفایی منطقه می‌شود و ارزآوری را به همراه دارد.

حسین نیازآذری نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی نیز در این مراسم با قدردانی از خدمات دولت، خاطرنشان کرد: حفظ همدلی و ایجاد انسجام میان دستگاه ها همواره می تواند در مسیر رشد و شکوفایی نقش اساسی اجرا کند.

دبیر کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با اشاره به ظرفیت های فراوان بابل در زمینه های تولید و تجارت، تصریح کرد : امروز جمع فراوانی از تولیدکنندگان بابل امیدوارتر از گذشته وارد عرصه های مختلف صنعتی و کشاورزی می‌شوند.

نیازآذری امنیت غذایی را در قلمرو امنیت ملی و اقتصاد مقاومتی دانست و تصریح کرد: حمایت از تولید داخلی تقویت کننده اقتصاد مقاومتی است و در این زمینه دولت، بانک ها و موسسه‌های مالی می توانند نقش مهمی در خروج از رکود و ایجاد اشتغال داشته باشند.

منبع: ایسنا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: