معاون باغبانی وزیرجهادکشاورزی:

تراز تجاری میوه در دولت یازدهم ۶ درصد ارتقا یافت

معاون باغبانی وزیر جهادکشاورزی با بیان این که تراز تجاری میوه در دولت یازدهم ۶ درصد ارتقا یافته است، گفت: این رقم در دولت قبل منفی هشت درصد بود.

به گزارش عیارآنلاین، محمدعلی طهماسبی روز پنجشنبه همزمان با سومین روز از هفته دولت در مراسم افتتاح طرح های جهادکشاورزی چهارمحال و بختیاری در جمع خبرنگاران و اصحاب رسانه اظهار کرد: با رونق بازارهای صادرات میوه کشور به اروپا و روسیه در پسابرجام پیش بینی می شود که تراز تجاری میوه در آینده نزدیک مثبت شود.
وی پیش بینی کرد: امسال ۲۰ میلیون تن محصولات سردرختی و صیفی جات و ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار تن مرکبات در کشور تولید و برداشت شود.
معاون باغبانی وزیر جهادکشاورزی ادامه داد: در سال های گذشته حدود ۷۰ هزار تن پسته از کشور صادر شد که به دلیل تحریم های اقتصادی به ۶ هزار تن کاهش یافت.
طهماسبی گفت: سال گذشته ۱٫۵ میلیارد دلار پسته، زعفران و کشمش از کشور صادر شد.
به گفته وی، تنها سه میوه آناناس، موز و نارگیل مجوز واردات به کشور را دارد و بقیه میوه ها به صورت قاچاق وارد کشور می شود.
وی با بیان این که با همکاری سازمان های نظارتی واردات و قاچاق میوه به کشور کاهش یافته است، افزود: قاچاق میوه به کشور تولید داخلی را تهدید و به عنوان آفت خانمانسوز و سوغات خارجی است.
معاون باغبانی وزارت جهادکشاورزی برای افتتاح طرح های جهادکشاورزی چهارمحال و بختیاری به شهرکرد سفر کرده است.

منبع: ایرنا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: