وجود ۴۸۰۰ مدرسه با تعداد کمتر از ۵ دانش آموز در کشور

فانی، وزیر آموزش و پرورش: سهم بودجه از کل بودجه دولت ۲٫۷ درصد افزایش داشته است./ در کل کشور بیش از ۱۰۰ مدرسه تک دانش آموزی وجود دارد و برای آنها مدرسه و معلم فراهم کرده‌ایم، ۴۸۰۰ مدرسه با کمتر از ۵ دانش آموز در کشور وجود دارد./ سهم بودجه‌ای را برای توسعه مقطع پیش دبستانی لحاظ کردیم./

به گزارش عیارآنلاین، علی اصغر فانی شامگاه شنبه در جلسه شورای اداری استان کردستان اظهار داشت: دولت تدبیر و امید نسبت به آموزش و پرورش نگاه ویژه ای داشته است و در همین راستا نیز اقدامات و برنامه های بسیار خوبی برای کمک به فرهنگیان اجرایی و عملیاتی شده است.

وی ادامه داد: در حوزه حقوق و مزایا و با اجرایی کردن طرح ها و برنامه های مختلف دستمزد و حقوق فرهنگیان طی سه سال اخیر با افزایش ۸۵ درصدی مواجه بوده است.

وی عنوان کرد: همچنین در حوزه اعتبارات آموزش و پرورش نیز خوشبختانه با نگاه ویژه دولت میزان بودجه نسبت به کل بودجه کشور با رشد ۲.۷ درصدی مواجه شده است که انتظار می رود با توجه به اجرایی کردن این برنامه ها زمینه برای حمایت هر چه بهتر از قشر فرهنگی فراهم شود.

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به مشکلات تاریخی فرهنگیان، افزود: مشکلات فرهنگیان از سال ۱۳۳۵ آغاز شده است و متاسفانه علیرغم تمامی تلاش های صورت گرفته همچنان بخشی از این مشکلات ادامه دارد و هر چند که دولت تدبیر و امید تلاش های خوبی در این بخش صورت داده است ولی میزان مطالبات و مشکلات در اندازه توان دولت نیز نیست.

وی به وضعیت بازنشستگان آموزش و پرورش اشاره کرد و گفت: زمانی که فردی بازنشسته می شود پرونده وی نیز از آموزش و پرورش خارج می شود و در همین راستا ما برای رفع مشکلات این قشر رایزنی های و پیگیری های مختلفی را با وزیر تعاون آغاز کرده و انتظار داریم که بتوانیم در کوتاهترین زمان ممکن این مشکلات را رفع کنیم.

وی راهبرد اصلی آموزش و پرورش را ارتقاء کیفیت عنوان کرد و یادآور شد: در این بخش تلاش شده از تمامی ظرفیت ها و استعدادهای در اختیار به بهترین شکل ممکن بهره برداری شود.

فانی به رشد تمامی شاخص های حوزه آموزش و پرورش اظهار داشت: خوشبختانه طی سه سال اخیر آموزش و پرورش در تمامی شاخص ها با رشد خوبی مواجه بوده است و بدوه شک رشد این شاخص ها طی چند سال اخیر به صورت عینی در سطح جامعه نمایان می شود.

وی با اشاره به نگاه ویژه به عدالت آموزشی در سطح کشور، بیان کرد: هم اکنون ۱۰۰ مدرسه تنها با یک دانش آموز در سطح کشور دایر است و این مهم نشان می دهد که ما می خواهیم امکانات مورد نیاز برای تمامی کسانی که لازم تعلیم هستند را فراهم کنیم.

وی گفت: همچنین امسال ما بالغ بر چهار هزار و ۸۰۰ مدرسه با کمتر از پنج دانش آموز در کشور فعالیت می کنند و برای هر دانش آموز ما مجبور هستیم بالاتر از سرانه میانگین کشور هزینه کنیم.

وزیر آموزش و پرورش به وضعیت نیروی انسانی نیز اشاره کرد و افزود: در بخش نیروی انسانی نیز طی سه سال اخیر موضوع جذب نیروی بومی در دستور کار قرار گرفته است و این سیاست کاری به عنوان یک اولویت اصلی دنبال می شود.

وی عنوان کرد: قرار است دانشگاه فرهنگیان نیز بر اساس نیاز هر شهرستان و منطقه نیرو جذب کرده تا این نیروها بتوانند در شهرستان و محل زندگی خود جذب آموزش و پرورش شده و موضوع نقل و انتقال نیروی انسانی در آموزش و پرورش پایان یابد.

فانی با بیان اینکه امروز بخش زیادی از نیروی ما صرف موضوع نقل و انتقال می شود، بیان کرد: در صورتی که بتوانیم در بخش جذب نیروی انسانی خوب عمل کنیم تا چند سال آینده پرونده نقل و انتقالات به صورت کلی بسته می شود.

وی همچنین به بخشی از دستاوردهای دولت تدبیر و امید طی سه سال اخیر اشاره کرد و گفت: بدون شک تمامی تلاش دولت در حوزه داخلی و خارجی ارتقاء جایگاه جمهوری اسلامی ایران بوده است و خوشبختانه در این راستا نیز موفقیت های خوب و قابل توجهی به دست آمده است.

منبع: مهر

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: