پیگیری مجدد طرح تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان توسط مجلس

کوچکی نژاد، عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس: در بخشی از شرکت‌های زیرمجموعه صندوق ذخیره فرهنگیان سوءاستفاده مالی در حال انجام است./ توضیحات مسئولان آموزش وپرورش در رابطه با وضعیت صندوق ذخیره فرهنگیان قانع کننده نبود.

به گزارش عیارآنلاین، طرح تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان از سوی تعدادی از نمایندگان مجلس در حال پیگیری است.

جبار کوچکی‌نژاد عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در این رابطه به خبرنگار تسنیم، گفت: طرح تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان را به هیئت رئیسه مجلس ارائه کرده‌ایم و هیئت رئیسه، جلسه‌ای را با اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات برگزار کرد که در این جلسه وزیر آموزش و پرورش و مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان حضور داشتند.

وی ادامه داد: توضیحات مسئولان آموزش وپرورش در رابطه با وضعیت صندوق ذخیره فرهنگیان قانع کننده نبود و نمایندگان مجلس خواستار تحقیق و تفحص هستند تا وضعیت سوءاستفاده از اموال فرهنگیان مشخص شود.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس مطرح کرد: در کمسیون آموزش و تحقیقات مجلس، موارد مستندی را مطرح کردیم که هم اکنون ماشین سازی اراک و شرکت‌های پتروشیمی زیرمجموعه صندوق ذخیره فرهنگیان وضعیت مالی روشنی ندارند و تنها جایی که سالم مانده بیمه معلم است و در سایر بخش‌ها سوءاستفاده مالی صورت گرفته است.

کوچکی نژاد ادامه داد: مسئولان صندوق ذخیره فرهنگیان می‌گویند که این سوءاستفاده‌های مالی در زمان آنها صورت نگرفته است به همین دلیل خواستار آن هستیم تا  از زمان تشکیل صندوق تا به امروز تحقیق و بررسی انجام شود.

وی بیان کرد: تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان در مجلس هشتم نیز مطرح شد که راه به جایی نبرد و در مجلس نهم نیز این موضوع را ناتمام گذاشتند و یک بار دیگر در مجلس دهم بحث تحقیق و تفحص را مطرح کرده‌ایم که امیدواریم به نتیجه برسد.

منبع: تسنیم

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: