۵ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۰۵:۳۹

آغاز مبادلات یورویی ایران و کره جنوبی از دوشنبه آینده

وزیر دارایی کره جنوبی: مبادلات تجاری کره جنوبی با ایران با استفاده از یورو از ۲۹ آگوست یعنی دوشنبه آینده، اجرایی خواهد شد./تاکنون، خرید نفت کره جنوبی از ایران و پرداخت ها برای پروژه های ساخت و ساز در ایران با «وون» پول کره جنوبی انجام می شده است، این مساله موجب محدود شدن فعالیت های تجاری و اقتصادی حتی پس از لغو تحریمهای بین المللی علیه ایران شده است.

به گزارش عیارآنلاین، «یو ایل هو» وزیر دارایی کره جنوبی در جمع خبرنگاران در شهر سئول تاکید کرد: مبادلات تجاری کره جنوبی با ایران با استفاده از یورو از ۲۹ آگوست یعنی دوشنبه آینده، اجرایی خواهد شد.

وی در ادامه تصریح کرد: این اقدام موجب حل و فصل مشکلات زیادی خواهد شد که هم اکنون در مسیر تسهیل سرمایه گذاری و تجارت با ایران وجود دارد.

وزیر دارایی کره جنوبی در ادامه گفت: «کی ئی بی هانا بانک، شینهان بانک و ووری بانک» به عنوان بانک‌هایی انتخاب شده‌اند که مبادلات تجاری و مالی با ایران را با یورو انجام خواهند داد.

تاکنون، خرید نفت کره جنوبی از ایران و پرداخت ها برای پروژه های ساخت و ساز در ایران با «وون» پول کره جنوبی انجام می شده است، این مساله موجب محدود شدن فعالیت های تجاری و اقتصادی حتی پس از لغو تحریمهای بین المللی علیه ایران شده است.

منبع: تسنیم

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: