طلب۵۰هزار میلیاردی داروخانه ها از بیمه

جهانگیری، رئیس دبیرخانه شورای عالی بیمه خدمات درمانی: ۵۰ هزار میلیارد ریال از مطالبات داروخانه داران توسط سازمانهای بیمه گر پرداخت نشده و مطالبات داروخانه ها همواره با شش ماه تاخیر پرداخت می شود.

به گزارش عیارآنلاین، دکتر محمد جهانگیری شامگاه جمعه در مراسم تقدیر از پزشکان نمونه عضو سازمان نظام پزشکی سبزوار افزود: تاخیر در پرداخت مطالبات پزشکان خسارت جدی برای جامعه پزشکی محسوب می شود اما جامعه پزشکی خود را متعهد به ارائه خدمت به مردم و همراهی با دولت برای اجرای طرح تحول نظام سلامت می داند.
وی ادامه داد: در گذشته ۳۷ درصد از هزینه های درمان توسط مردم پرداخت می شد اما با تدبیر دولت یازدهم امروز هشت درصد هزینه های درمان توسط مردم و ۲۹ درصد توسط بخش دولتی و سازمانهای بیمه گر پرداخت می شود.

* بی انصافی نسبت به جامعه پزشکی
مدیر بازرسی، ارزشیابی و رسیدگی به شکایات سازمان نظام پزشکی در ادامه گفت: برخی رسانه ها و افراد در حوزه های مختلف نسبت به جامعه پزشکی کشور بی انصافی می کنند.
جهانگیری افزود: اجرای طرح تحول نظام سلامت از مهمترین و شاخصترین اقدامات دولت یازدهم است که جامعه پزشکی کشور در اجرای آن نقش مهمی دارد.
وی ادامه داد: جامعه پزشکی ایران هیچگاه در برابر این سیاهنماییها و تهمتها واکنش نشان نداده و سعی می کند در ارائه خدمات به مردم همچنان سرآمد باشد.
مدیر بازرسی، ارزشیابی و رسیدگی به شکایات سازمان نظام پزشکی گفت: یکی از مشکلات جامعه پزشکی موضوع محاسبه مالیاتهای مستقیم و مشخص نشدن کف مبلغ مالیات پزشکان است.
وی افزود: پزشکان همواره مالیات را به موقع پرداخت کرده اند اما هیچگاه برابر با مالیاتی که پرداخت کرده اند خدمات مناسب به آنها تعلق نگرفته است.

* ۲۳۰ هزار پزشک عضو سازمان نظام پزشکی
عضو شورای عالی نظام پزشکی نیز در این مراسم به عضویت ۲۳۰ هزار پزشک در این سازمان اشاره و بیان کرد: جامعه پزشکی همواره به عنوان یکی از مهمترین سرمایه های اجتماعی کشور شناخته می شود.
دکتر محمود فاضل افزود: بر اساس آمارها درصد خطاهای شغلی این جامعه کمتر از سایر صنوف در کشور است. خسارتهای وارد شده حاصل از سیاهنماییهای برخی رسانه ها نسبت به جامعه پزشکی ایران قابل جبران و بخشش نیست.
وی ادامه داد: پزشکی یک حرفه مهم در جامعه است لذا دولتها و مردم باید از این سرمایه های اجتماعی به خوبی مراقبت و حفاظت کنند.
عضو شورای عالی نظام پزشکی گفت: برخی سیاستهای نادرست گذشته آسیبهای جدی به بخش سلامت کشور وارد کرده، ایجاد کلینیکهای ویژه و طرح داروخانه های سنتی از اقداماتی است که آسیبهای جدی به بخش سلامت کشور وارد زده است.
وی افزود: در زمینه جلوگیری از اجرای طرح ایجاد داروخانه های سنتی اقدامات خوبی صورت گرفت و دستور توقف اجرای طرح از سوی مراجع مربوطه صادر شده است.
دکتر فاضل ادامه داد: با تلاش دولت یازدهم امروز شاخصه های سلامت در ایران رشد چشمگیری دارد، افزایش میزان طول عمر و کاهش مرگ و میرها از مهمترین این شاخصها است.

* طرح تحول نظام سلامت خدمت شایسته دولت یازدهم
رئیس مجمع نمایندگان خراسان رضوی در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: طرح تحول نظام سلامت از خدمات شایسته دولت یازدهم است و این دولت گفتمان تدبیر و امید خود را در طرح تحول نظام سلامت به خوبی نشان داد.
حسین مقصودی افزود: اجرای این طرح سبب توسعه عدالت در بخش سلامت ایران شده و مردم از اجرای این طرح رضایت دارند.
در این مراسم ۱۶ نفر از پزشکان نمونه سبزواری تجلیل شد. هزار پزشک در سبزوار عضو سازمان نظام پزشکی هستند.
مرکز شهرستان ۳۲۰ هزار نفری سبزوار در ۲۳۰ کیلومتری غرب مشهد قرار دارد.

منبع: ایرنا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: