ارسال دستور العمل خود اتکایی به ادارات کل آموزش و پرورش

زرافشان، معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش: باید دانش‌آموزان را از همان دوران کودکی به نگاه و فکر اقتصادی داشتن عادت دهیم./ دستورالعمل خوداتکایی را به ادارات کل آموزش و پرورش استان‌ها ارسال کرده‌ایم./ این کارها جزء بخش اجرایی اقتصاد مقاومتی است.

به گزارش عیارآنلاین، علی زرافشان معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش، در واکنش به این پرسش که «بعضی از مسؤولان آموزش و پرورش از ابتکار یکی از معمان مدارس روستایی در جهت درآمدزایی و کارآفرینی در مدرسه، با توجه به کمبود شدید سرانه مدارس، انتقاد کرده و آن را غیرقانونی و قابل پیگیری عنوان می‌کنند»؟، اظهار داشت: نه این‌طور نیست؛ دستورالعمل خوداتکایی را به ادارات کل آموزش و پرورش استان‌ها ارسال کرده‌ایم؛ البته این دستورالعمل برای مدارس شبانه‌روزی است، اما هیچ مانعی برای این کار وجود ندارد.

وی ادامه داد: مدارس می‌توانند با توجه دستورالعمل خود اتکایی که برای مدارس شبانه‌روزی نمونه دولتی وجود دارد، این کار را انجام دهند.

زرافشان تصریح کرد: دستورالعملی برای آموزش «همراه با تولید»، ارسال کرد‌ه‌ایم و با توجه به اینکه در دوره‌های ابتدایی و متوسطه اول نیز «درس کار و فناوری» را داریم،دانش‌آموزان می‌توانند در آنجا فعالیت کنند.

معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه بعضی اوقات نظرات شخصی در این خصوص مطرح می‌شود، تاکید کرد: این کارها جزء بخش اجرایی اقتصاد مقاومتی است؛ یعنی ما یک وظیفه فرهنگ‌سازی در این خصوص داریم و وظیفه مهم دیگر نیز این است تا دانش‌آموزان را از همان دوران کودکی به نگاه و فکر اقتصادی داشتن عادت دهیم که این‌ از طریق همین کارها صورت می‌گیرد.

منبع: فارس

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: