فانی:

۱۷۰ هزار کلاس درس باید بازسازی و به شرایط استاندارد برسند

فانی، وزیر آموزش و پرورش: ۵۲۰ هزار کلاس درس در کشور داریم که دو سوم آنها مطابق استانداردها هستند. حدود ۱۷۰ هزار کلاس درس نیز باید بازسازی شده و به شرایط استاندارد برسند.

به گزارش عیارآنلاین، علی اصغر فانی عصر پنجشنبه در آیین بهره برداری همزمان از ۱۶۴ طرح خدماتی، آموزشی و عمرانی و آغاز عملیات اجرایی ۱۷ طرح آموزشی استان ایلام اظهار کرد: هدفگذاری شده تا در طول برنامه ششم توسعه این تعداد کلاس به سطح قابل قبول و استاندارد برسند.

وی با بیان اینکه سال ۹۴ در کشور یک میلیون و ۵۸۰ هزار مترمربع فضای آموزشی جدید با مشارکت دولت، خیران و نهادهای دیگر همچون بنیاد برکت ساخته شد، تاکید کرد: باید از ظرفیت دولت، خیران و مردم برای ساخت فضاهای آموزشی و مدرسه سازی بیشتر استفاده کنیم.
فانی یادآور شد: امسال خیران مدرسه ساز در کشور بیش از هشت هزار میلیارد ریال برای ساخت فضاهای آموزشی تعهد کرده اند که این اتفاق خوبی برای آموزش و پرورش است تا کمبودهای خود را جبران کند.
به گفته وی، بدنبال ثبت حرکت خیران مدرسه ساز که خودجوش و مردمی و با انگیزه در راستای مدرسه سازی تلاش می کنند در سازمان فرهنگی یونسکو هستیم.
وی با تقدیر از عملکرد مطلوب بنیاد برکت در راستای مدرسه سازی و ساخت فضاهای آموزشی در مناطق محروم و دور افتاده کشور خاطر نشان کرد: باید از ظرفیت این نهاد برای توسعه فضاهای آموزشی بیشتر استفاده کنیم.
وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه ۱۰۰ هزار کلاس درس داریم که سیستم گرمایشی مناسب ندارند، یادآور شد: سال گذشته ۴۵ هزار کلاس را به سیستم گرمایشی استاندارد مجهز کردیم امسال هم تلاش می کنیم ۵۰ هزار کلاس درس دیگر را به این سیستم ها مجهز کنیم.
وی با اشاره به اینکه سه فضای آموزشی نیمه کاره در استان ایلام داریم، اضافه کرد: سازمان نوسازی مدارس استان تعهد کرده ۲ فضا را تا دهه فجر امسال تکمیل کند و فضای دیگر را نیز کمک می کنیم زودتر تکمیل و در اختیار دانش آموزان قرار گیرد.
فانی با بیان اینکه از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون تلاش های زیادی در حوزه آموزشی و پژوهشی کشور انجام شده است، افزود: سند تحول بنیادین بعنوان سندی بالادستی در آموزش و پرورش با تاکید رهبر معظم انقلاب تدوین و اجرایی شده است.
به گفته وی، در سند تحول بنیادین نظام هایی زیربنایی همچون مدیریت، نیروی انسانی، فضا و تجهیزات، منابع مالی، پژوهش و ارزشیابی و برنامه ریزی به صورت کامل و مجزا از هم پیش بینی شده است.
در آیینی که به مناسبت فرا رسیدن هفته دولت با حضور وزیر آموزش و پرورش، استاندار ایلام، نمایندگان مردم در مجلس و جمعی از مدیران و مسئولان این استان در مجتمع آموزشی پیامبر اعظم (ص) شهر ایلام برگزار شد، بهره برداری از ۱۰ واحد آموزشی مناطق مختلف استان ایلام از جمله این مجتمع آموزشی با ۲۷ کلاس درس و ۲ هزار و ۶۱۴ مترمربع مساحت و ۳۳ میلیارد و ۸۵۰ میلیون ریال اعتبار آغاز شد.
در این آیین همچنین به صورت نمادین عملیات اجرایی ۱۷ طرح آموزشی با ۳۸ کلاس درس، در سه هزار و ۳۱۶ مترمربع زمین با ۶۷ میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال اعتبار در استان ایلام آغاز شد.

منبع: پانا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: