۵ شهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۰۲
رستم قاسمی:

قراردادهای جدید نفتی نمی تواند ضامن ورود فناوری به کشور باشد

وزیر اسبق نفت با بیان اینکه مشخص نیست شرکت های خارجی به دنبال کمک به افزایش توانمندی های ایران در صنعت نفت باشند، گفت: اینکه یک شرکت خارجی ملزم به ورود فناوری به کشور ما شود در نوع برخورد ما مشخص می شود.

به گزارش عیارآنلاین، رستم قاسمی، وزیر سابق نفت در خصوص قراردادهای اخیر نفتی گفت: این قرارداد ها می تواند برای برخی از میادین خوب باشد اما برخی از میادین ما هستند که با قراردادهای جدید نفتی، منافع ملی تأمین نمی شود.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا شرکت هایی که تا کنون اعلام آمادگی کرده اند مانند توتال و شل توانایی وارد کردن فناوری را به صنعت نفت کشور دارند تصریح کرد: این شرکت های توانمندی هایی دارند و از شرکت های بزگ نفتی به شمار می روند اما نکته اصلی این است که هدف واقعی آنها وارد کردن فناوری به کشور است یا خیر؟

وزیر سابق نفت با بیان اینکه مشخص نیست این شرکت ها به دنبال کمک به افزایش توانمندی های ایران در صنعت نفت باشند تصریح کرد: اینکه یک شرکت خارجی  ملزم به ورود فناوری به کشور ما شود در نوع برخورد ما مشخص می شود؛ اگر بتوانیم درست قرارداد ببندیم و با آنها درست کار کنیم.

قاسمی در پایان تصریح کرد: قراردادهای جدید نفتی به شکلی که در حال حاضر وجود دارد و بدون پیوست نمی تواند تضمینی برای ورود فناوری به صنعت نفت کشور ما باشد.

منبع: تسنیم

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: