مصرف گندم واحدهای نانوایی ۷٫۵ میلیون تن است

مدیر عامل شرکت بازرگانی دولتی ایران میزان مصرف سالیانه گندم برای واحدهای نانوایی سراسر کشور را ۷٫۵ میلیون تن و میزان نیاز صنف و صنعت را ۲٫۵ میلیون تن اعلام کرد.

به گزارش عیارآنلاین، علی قنبری در مصاحبه با رادیو اقتصاد با بیان اینکه خرید تضمینی گندم یک میلیون تن از مقدار پیش بینی فراتر رفته و به بیش از ۱۱ میلیون تن رسیده است، افزود: بخشی از طلب گندمکاران به حساب آنان واریز شده است و باقیمانده مطالبات نیز تا پایان فصل خرید پرداخت خواهد شد.

وی همچنین اظهار داشت: امسال خرید تضمینی گندم تا این موقع از فصل خرید به رکورد بالای ۱۱ میلیون تن رسیده و تا کنون حدود یک میلیون تن از مقدار پیش‌بینی‌ها بیشتر شده که حاصل تعامل کشاورزان با دولت و برنامه‌ریزی‌های اصولی در زمینه افزایش تولید داخلی محصولات کشاورزی و حمایت از کشاورزان بوده است.
معاون وزیر جهادکشاورزی ارزش ریالی گندم‌های خریداری شده را ۱۴۰ هزار میلیارد ریال اعلام کرد و گفت: دولت برای پرداخت مطالبات گندمکاران برنامه ریزی لازم را انجام داده است.
وی تاکید کرد: دولت و وزارت جهادکشاورزی رشد بخش کشاورزی و افزایش تولید و راندمان این بخش را با جدیت در مسیر تحقق اقتصاد مقاومتی و با استفاده از شیوه‌های علمی نوین و سیاست‌های مدون، دنبال و در این زمینه توفیقات خوبی بدست آورده است.
قنبری اظهار داشت: از سال ۱۳۹۲ که سال آغاز فعالیت دولت تدبیر و امید بوده تا سال ۱۳۹۴ هر ساله حدود ۲ میلیون تن به میزان تولید و خرید تضمینی گندم اضافه شده و امسال نیز با افزایش ۳ میلیون تنی خرید گندم تا این موقع از فصل خرید، اتفاقی بی نظیر و رکوردی بی بدیل در خرید این محصول استراتژیک رقم خورده است.
وی در ادامه میزان مصرف سالیانه گندم برای واحدهای نانوایی سراسر کشور را ۷٫۵ میلیون تن و میزان نیاز صنف و صنعت را ۲٫۵ میلیون تن اعلام کرد و گفت: با مقدار گندم مورد نیاز برای حفظ ذخایر استراتژیک، کشور به ۱۳ میلیون تن گندم نیاز دارد که هم اکنون بیش از این مقدار موجودی ذخیره شده است.
مدیر عامل شرکت بازرگانی دولتی ایران با بیان اینکه بیشترین خرید گندم در استانهای خوزستان، گلستان، فارس، کردستان و کرمانشاه انجام شده است، افزود: این ۵ استان درمجموع ۵ میلیون و ۲۰۰ هزار تن، معادل ۴۷ درصد خرید کشور را داشته است و ۶ استان دیگر شامل آذربایجان غربی و شرقی، اردبیل، خراسان رضوی، لرستان و همدان نیز بالای نیم میلیون تن گندم خریده است.

منبع: صدا و سیما

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: