تولید بیش از ۹۰ درصد داروها در داخل کشور

هاشمیان، نایب رئیس انجمن علمی داروسازان ایران: بیش از ۹۰ درصد داروهای مورد نیاز کشور تولید داخل هستند و این نشاندهنده تلاش فعالان این عرصه برای جلب رضایت جامعه است اگرچه ممکن است در این مسیر نقاط ضعفی هم وجود داشته باشد اما این پشتوانه محکمی برای توسعه علم در کشور بحساب می آید.

به گزارش عیارآنلاین، دکتر فرشاد هاشمیان افزود: برغم همه مشکلاتی که در بخش های مختلف حوزه سلامت وجود دارد اعتماد مردم به داروسازان کمک می کند رشد و توسعه این رشته شتاب گسترده تری داشته باشد.

وی ادامه داد: رفتارهای معنوی و نگاه جامعه به داروسازان باید به گونه ای باشد که چگونگی حرکت فعالان این رشته را از ابتدا تا اکنون مورد رصد و شناسایی قرار دهد.
هاشمیان با بیان اینکه بخش عظیمی از استادان برتر داروساز جهان اسلام، داروسازان ایرانی هستند ادامه داد: نزدیک به ۵۰ درصد استادان برتر کشور در سطح بین المللی داروسازان هستند و رشته داروسازی سهم بزرگی در پیشبرد علم درکشور دارد.
عضو انجمن علمی داروسازان ایران گفت: بیش از ۹۰ درصد داروهای مورد نیاز کشور تولید داخل هستند و این نشاندهنده تلاش فعالان این عرصه برای جلب رضایت جامعه است اگرچه ممکن است در این مسیر نقاط ضعفی هم وجود داشته باشد اما این پشتوانه محکمی برای توسعه علم در کشور بحساب می آید.

منبع: صدا و سیما

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: