عضو کمیسیون بهداشت و درمان:

در اجرای طرح توسعه سلامت تعجیل شده است

یوسفی، عضو کمیسیون بهداشت و درمان: اگر بخواهیم این در طرح در آینده استمرار پیدا کند باید در حوزه‌های مختلف به آسیب‌شناسی طرح پرداخته شود یکی از مشکلات طرح برای ادامه آن زیرساخت‌های اجتماعی و اقتصادی آن است. تا حدودی در اجرای طرح تعجیل شده که این تعجیل با زیر ساخت‌های طرح هم‌خوانی ندارد.

به گزارش عیارآنلاین، همایون یوسفی در همایش تحول سلامت اظهار کرد: یکی از وظایف و تکالیف حکومت‌ها تامین سه محور اساسی شامل امنیت، سلامت و آموزش همگانی برای جامعه است.

وی با بیان اینکه با همت دولت و مدیران عالی رتبه نظام امنیت در کشور برقرار است تصریح کرد: در سایر حوزه‌ها مهم و اساسی مثل بهداشت و آموزش به دلایل اقتصادی نتوانستیم به اهداف مورد نظر دست پیدا کنیم.

نماینده مردم اهواز، حمیدیه کارون و باوی در مجلس خاطرنشان کرد: اجرای طرح تحول سلامت در شرایط خاص اقتصادی کار بسیار بزرگی بود که بسیاری از مردم را از خود منتفع کرد.

یوسفی، طرح تحول سلامت را از دستاوردهای بزرگ دولت یازدهم خواند و افزود: با اجرای این طرح دولت موفق شد رفاه بیشتری در حوزه بهداشت و درمان برای مردم مهیا کند.

وی ادامه داد: با اجرای این طرح اقتصاد خانوار به‌واسطه پرداخت کمتر ثبات بیشتری پیدا کرد و این عامل سبب ایجاد انگیزه برای تمام مجموعه وزارت بهداشت شد.

نماینده مردم اهواز، حمیدیه، کارون و باوی در مجلس در ادامه صحبت‌های خود با بیان اینکه اگر بخواهیم این در طرح در آینده استمرار پیدا کند باید در حوزه‌های مختلف به آسیب‌شناسی طرح پرداخته شود توضیح داد: یکی از مشکلات طرح برای ادامه آن زیرساخت‌های اجتماعی و اقتصادی آن است.

این نماینده مجلس متذکر شد: به منظور رشد و توسعه طرح باید منابع پایداری را برای اجرای آن تعریف کنیم و تمام  منابع را به عهده دولت نگذاریم.

یوسفی با ابراز تأسف از اینکه در برنامه پنجم و ششم توسعه منابع پایداری برای طرح تحول سلامت پیش‌بینی نشده است تشریح کرد: تا حدودی در اجرای طرح تعجیل شده که این تعجیل با زیر ساخت‌های طرح هم‌خوانی ندارد.

وی توضیح داد: انتظار می‌رود اجرای طرح تحول سلامت با شتاب کمتری دنبال شود تا با داشته‌ها و واقعیت موجود بتواند تطابق داشته باشد.

نماینده مردم اهواز، حمیدیه، کارون و باوی در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه پول در اجرای این طرح نقش مسکن را بازی می‌کند گفت: متاسفانه مسئولان می‌خواهند تمام مشکلات بهداشتی را به‌واسطه پول حل کنند.

یوسفی ادامه داد: این در حالی است که باید مکمل‌های رشد و  توسعه این طرح بررسی و از طریق  فرهنگ‌سازی به منظور اجرای آن به‌کار گرفته شوند.

وی، دیده شدن تمام مناطق در این طرح را از ضعف‌های آن عنوان کرد و افزود: مناطق کم برخوردار به دلیل ضعف‌های زیر ساختی بیش از سایر مناطق به خدمات بهداشت و سلامت نیاز دارند.

نماینده مردم اهواز، حمیدیه، کارون و باوی در مجلس شورای اسلامی در پایان ابراز امیدواری کرد: اجرای هر طرح و پروژه‌ای در حوزه سلامت به منظور ارتقاء بهداشت و درمان مردم به طور اساسی آسیب‌شناسی شده و سپس عملیاتی شود.

منبع: فارس

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: