وزیر بهداشت:

تعارف و رودربایستی مانع از تجمیع بیمه‌ها شد

هاشمی، وزیر بهداشت و درمان: یکی دیگر از دغدغه های وزارت بهداشت در حوزه بیمه‌ها است که به نظر می رسد در بسیاری موارد در این حوزه رودربایستی و تعارف وجود داشته است که امیدواریم این موضوع نیز برطرف شود. منابع باید به نحوی مدیریت و تجمیع شود که در کنار ارایه دهندگان خدمات باشد

به گزارش عیارآنلاین، سیدحسن هاشمی در بیست و سومین اجلاس روسای دانشگاه ها و دانشکده های علوم پزشکی کشور اظهارداشت: ما معتقدیم که کارنامه همکاران ما در سراسر کشور کارنامه قبولی است و نظرسنجی های به عمل آمده از مردم نیز شاهدی بر این ادعاست. ما جز برای خدمت نیامده‌ایم و تا پایان کار هم از تلاش برای سلامت مردم دست نمی‌کشیم.

وی گفت: من معتقدم هیچ یک از مدیران و دست اندرکاران حوزه سلامت در وزارت بهداشت جز برای خدمت به مردم پا به این عرصه نگذاشته اند.

وزیر بهداشت با تشکر از همکاری های مجلس در دو دوره اخیر با طرح های حوزه سلامت افزود: اگر همکاری های نمایندگان مجلس در دو دوره اخیر نبود، طرح تحول سلامت به این شکل پیش نمی رفت و شاهد بودیم که در مواردی مثل یک درصد مالیات و تامین منابع، همکاری های خوبی داشتیم.

وی همچنین ضمن اشاره به اهمیت برنامه ششم و نقش نمایندگان مجلس در این موضوع گفت: امیدواریم که در دوره جدید مجلس نیز این همکاری مخصوصا در برنامه ششم وجود داشته باشد تا دغدغه های مطرح شده در سیاست های کلی ابلاغ شده در حوزه سلامت، این برنامه خودنمایی کند.

هاشمی با اشاره به تولیت حوزه سلامت کشور و نقش نهادها و ارگان های دیگر در موفقیت برنامه های این حوزه و اهمیت این موضوع خاطرنشان کرد: یکی دیگر از دغدغه های وزارت بهداشت در این حوزه بیمه‌ها است که به نظر می رسد در بسیاری موارد در این حوزه رودربایستی و تعارف وجود داشته است که امیدواریم این موضوع نیز برطرف شود.

وزیر بهداشت گفت: منابع باید به نحوی مدیریت و تجمیع شود که در کنار ارایه دهندگان خدمات باشد و متاسفانه در سه سال گذشته فرصت مغتنمی را در این خصوص از دست داده ایم.

وی در پایان ابراز امیدواری کرد که همکاری های بیشتری بین مسئولان، روسا و نمایندگان به وجود بیاید تا شاهد خدمات بیشتری به جامعه و مردم باشیم و گفت: در مواردی قوانین فعلی را کافی نمی دانیم و تقاضا داریم تا اصلاحاتی در این زمینه صورت گیرد.

منبع: فارس

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: