تشکیل ۲۱ هسته علمی در ۳ دانشگاه کشور

رئیس صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران گفت: ۲۱ هسته علمی در ۳ دانشگاه کشور برای انجام تحقیقات اولویت‌دار کشور تشکیل داده‌ایم.

به گزارش عیارآنلاین، نصرت‌الله ضرغام رئیس صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران در مراسم تقدیر از برگزیدگان کنکور که به همت کانون فرهنگی آموزش (قلم‌چی) در سالن همایش‌های صدا و سیما برگزار شد، گفت: صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران از تحقیقات دانشجویان و دانشمندان در مورد موضوعات اولویت‌دار کشور حمایت می‌کنند.

وی افزود: همچنین این صندوق از پژوهش‌سراها نیز حمایت می‌کند به طوریکه در کارگاه‌های آموزشی به پژوهشگران روش‌های تحقیق می‌آموزیم تا فرهنگ کار تیمی در کشور رشد کند.

رئیس صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران از تشکیل ۲۱ هسته علمی در ۳ دانشگاه تهران، شریف و خواجه نصیرالدین‌طوسی خبر داد و گفت: هر استاد برجسته با گروهی متشکل از ۱۰ دانشجو از مقاطع مختلف می‌تواند در این هسته‌ها کار تحقیقاتی انجام دهد که ما هزینه این فعالیت‌ها را پرداخت می‌کنیم. بنابراین دانشجویان مقاطع مختلف می‌توانند در زمینه پروژه‌های اولویت‌دار با اساتید همکار باشند.

ضرغام با اشاره به حمایت صندوق پژوهشگران و فناوران از دانشجویان دکتری گفت: در چند ماه گذشته ۸۳۳ درخواست حمایت داشتیم و هر فعالیتی که در گسترش مرزهای دانش مؤثر باشند، مورد حمایت قرار می‌گیرد.

وی ادامه داد: همچنین صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران از تحقیقات میان رشته‌ای و اختراعات مخترعان اعم از دانشگاهی یا غیردانشگاهی حمایت می‌کنند.

منبع: فارس

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: