قائم مقام وزیر صنعت درامور تولیدی: هم اکنون ۵۴۰۰ واحد صنعتی نیمه کاره وجود دارد

قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت در امور تولیدی گفت که هم اکنون پنج هزار و ۴۰۰ واحد صنعتی نیمه کاره با پیشرفت فیزیکی ۶۰ درصد به بالا وجود دارد.

به گزارش عیارآنلاین، رضا رحمانی روز یکشنبه در حاشیه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید مازندران به خبرنگارایرنا افزود :براساس تصمیم وزارت صنعت، معدن و تجارت هر یک از این واحدهای صنعتی نیمه کاره برای تکمیل ۲۰ میلیارد ریال تسهیلات دریافت می کنند.
وی حمایت مالی دولت از این واحدهای صنعتی نیمه کاره را در راستای برنامه ایجاد اشتغال و خروج از رکود اعلام کرده است.
*** پرداخت تسهیلات رونق تولید به هفت هزار و ۵۰۰ واحد صنعتی تا پایان شهریورماه
قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت در امور تولیدی گفت که تا پایان شهریور هفت هزار و ۵۰۰ واحد صنعتی طبق برنامه از بسته حمایتی تولید برای خروج از رکود برخوردار می شود.
رحمانی افزود : دولت تدبیر و امید برای خروج از رکود این واحدهای صنعتی و رونق تولید برای این تعداد واحدهای صنعتی ۱۶۰ هزار میلیارد ریال منابع بانکی پیش بینی کرد.
وی اضافه کرد : تاکنون ۶۰ درصد از این واحدهای صنعتی دارای رکود با معرفی به بانک ها از تسهیلات بسته حمایتی دولت برخوردار شدند.
این مسوول وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت که دغدغه رهبر معظم انقلاب اسلامی کمک برای برگشت به تولید واحدهای صنعتی زیان دیده بود ،دولت نیز بسته حمایتی خود را برای حمایت از این واحدهای صنعتی به وزارت صنعت، معدن و تجارت ابلاغ کرده است.
*** وجود ۱۵۰ طرح ملی صنعتی نیمه کاره
قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت درامور تولیدی گفت که هم اکنون ۱۵۰ طرح صنعتی ملی در سطح کشور نیمه کاره است.
رحمانی افزود : در سال جاری دولت تدبیر و امید تکمیل ۳۶ طرح بزرگ ملی را در حوزه صنعتی در دستور کار قرار داده است.
**جهش صادرات صنعتی کشور به ۱۰میلیارد دلار
قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت، به جهش کشور دربخش صادرات صنعتی کشور در چهارماهه نخست امسال اشاره کرد وافزود: برابر برنامه ریزی وهدفگذاری وزارت صنعت، معدن وتجارت، میزان صادرات صنعتی کشور تا پایان امسال ۱۰میلیارد دلار افزایش خواهد یافت.
رحمانی، با بیان اینکه انتظار از مازندران با وجود نیروهای انسانی ماهر و صنایع کوچک و متوسط درجذب تسهیلات وارائه پرونده های واحدهای دارای مشکل جزء استانهای پیشروکشور باشد.
قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت یادآورشد: حمایت از تولید ملی زمینه ساز حل مشکلات کشور است که باید در این عرصه همه مدیران مسئول برای شکوفایی بیشتر بخش تولید کشور همت جدی کنند.

منبع: ایرنا

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: