معاون طرح و برنامه وزیر صنعت: از ابتدای امسال تا پایان مردادماه، ۲۰۲۰ واحد با پیشرفت بالای ۶۰ درصد راه اندازی شده اند

معاون طرح و برنامه وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: رویکرد این وزارتخانه، تکمیل پروژه های بالای ۶۰ درصد پیشرفت است.

به گزارش عیارآنلاین، حسین ابویی مهریزی عصر یکشنبه در مراسم افتتاح سه پروژه تولیدی و صنعتی در شهرک صنعتی شهرستان صومعه سرا اظهار کرد: از ابتدای امسال تا پایان مردادماه، دو هزار و ۲۰ واحد صنعتی و تولیدی بالای ۶۰ درصد پیشرفت در کشور راه اندازی شده که برای آنها، ۱۲۳ هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری شده است.
وی ادامه داد: با افتتاح این پروژه ها ، برای افزون بر ۳۱ هزار نفر به طور مستقیم، شغل ایجاد شده است.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت سهم گیلان از واحدهای صنعتی یادشده را ۶۵ واحد صنعتی با اشتغال برای یک هزار نفر ذکر و اضافه کرد: برای این تعداد واحد صنعتی، بیش از هشت هزار میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است.
به گفته ابویی مهریزی، تا پایان امسال با تکمیل پنج هزار و ۴۰۰ واحد صنعتی بالای ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی با صرف اعتباری بالغ بر ۲۲۰ هزار میلیارد ریال، برای بیش از ۹۰ هزار نفر شغل ایجاد می شود.
وی در بخش دیگری از سخنانش گفت: دولت در چند ماه اخیر، به بیش از چهار هزار و ۹۰۰ واحد تولیدی، صنعتی و کشاورزی، حدود ۴۴ هزار میلیارد ریال تسهیلات پرداخت کرده است.
ابویی مهریزی ادامه داد: تمام حمایت دولت در راستای تحقق اقتصادمقاومتی، ایجاد اشتغال، تولید و حمایت از سرمایه گذاران بخش خصوصی بکار گرفته شده است.
وی افزود: در استان گیلان ۱۹۵ واحد صنعتی موفق به دریافت یک هزار و ۶۰۰ میلیارد ریال تسهیلات شده اند.
در ششمین روز هفته دولت، سه پروژه تولیدی و صنعتی در شهرستان صومعه سرا با حضور معاون طرح و برنامه وزیر صنعت، معدن و تجارت و مسئولان استانی و شهرستانی افتتاح شد.
برای راه اندازی این طرح ها ۲۶۰ میلیارد ریال اعتبار هزینه شده و با افتتاح آنها، برای بیش از یکصد نفر به طور مستقیم شغل ایجاد شده است.
شهرستان صومعه سرا در ۲۵ کیلومتری غرب مرکز استان گیلان واقع است.

منبع: ایرنا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: