معاون توسعه منابع، مدیریت و امور استان های وزارت صنعت: تاکنون ۱۶۰۰ واحد از تسهیلات رونق تولید استفاده کرده اند

معاون توسعه منابع، مدیریت و امور استان های وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: تاکنون یک هزار و ۶۰۰ واحد صنعتی راکد و نیمه فعال در کشور از تسهیلات دولت برای فعالیت دوباره و بازگشت به چرخه تولید استفاده کرده اند.

به گزارش عیارآنلاین، محمدرضا فیاض روز یکشنبه و در حاشیه بازدید از طرح های صنعتی کرمانشاه  اظهارکرد: وزارت صنعت، معدن و تجارت تاکنون هفت هزار و ۵۰۰ واحد صنعتی کوچک و متوسط نیمه فعال را شناسایی کرده است.
وی افزود: وزارت صنعت، معدن و تجارت به کمک دولت در تلاش است تا این هفت هزار و ۵۰۰ واحد صنعتی کوچک و متوسط را با دادن تسهیلات مورد نیاز به تولید دوباره برساند که تاکنون یک هزار و ۶۰۰ واحد از این تسهیلات استفاده و تولیدات انبوه خود را از سر گرفته اند.
فیاض همچنین با اشاره به شناسایی بیش از ۲۵۰ واحد راکد صنعتی در استان کرمانشاه، گفت: تاکنون ۱۰۵ واحد از این تعداد نیز از تسهیلات دولت برای فعال سازی استفاده کرده اند.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت فعال سازی واحدهای راکد و نیمه راکد صنعتی را از جمله اقدام های مهم دولت برای تحقق اقتصاد مقاومتی و عمل به فرمایش های رهبر معظم انقلاب عنوان کرد.
وی گفت: استان کرمانشاه در بخش صنعت از ظرفیت و توان بالایی برخوردار است و می تواند در کنار بخش کشاورزی و خدمات در حوزه صنعت نیز یک استان موفق باشد.
امروز (یکشنبه) با حضور معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت، استاندار کرمانشاه و جمعی دیگر از مسئولان، دو طرح صنعتی نیروگاه تولید برق و حرارت هدف و فرومنگنز پرکربن به بهره برداری رسید و از دو طرح کارخانه قوطی سازی زمزم و شرکت تولید بیواتانول بازدید به عمل آمد.

منبع: ایرنا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: