نعمت زاده: سیاست دولت، جذب سرمایه گذاری برای تولید صادرات محور است

وزیر صنعت، معدن و تجارت بابیان اینکه اقتصاد مقاومتی اساس تصمیم‌گیری‌های اقتصادی دولت است، گفت: سرمایه‌گذاری‌ها باید صادرات محور باشد.

به گزارش عیارآنلاین، محمد رضا نعمت زاده عصر پنج شنبه در خلال آئین افتتاح کارخانه تولیدات دارویی گرمسار با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری درباره ضرورت صادرات محور بودن سرمایه گذاری در کشور به خصوص سرمایه های خارجی، افزود: همانطور که معظم له فرمودند، سیاست های دولت به گونه ای برنامه ریزی شده که جذب سرمایه گذار داخلی و به خصوص خارجی تنها با هدف صادرات صورت بپذیرد تا شاهد ارز آوری و تحول اقتصادی در کشور باشیم.

وی با بیان اینکه سرمایه گذاری برای تقویت تولید داخل نیز مد نظر خواهد بود، ابرازداشت: یکی از اهداف وزارت خانه صنعت، معدن و تجارت جلوگیری از خام فروشی و جذب سرمایه ها به نفع تولید است که در این زمینه اقدامات خوبی صورت گرفته است.

اقتصاد مقاومتی امروز اساس اقدامات دولت

عضو کابینه یازدهم افزود: اقتصاد مقاومتی امروز اساس اقدامات دولت به ویژه وزارت صنعت، معدن و تجارت است و ما معتقدیم این سیاست ها به موقع و بجا وارد چرخه مدیریتی کشور شد.

نعمت زاده همچنین درباره ظرفیت های استان سمنان، گفت: سمنان، مانند سایر استان های حاشیه کویر مرکزی ایران، دارای ظرفیت های ویژه معدنی است که با بهره برداری از آنها می توان توسعه و اقتصاد پویا را برای منطقه به همراه آورد.

وی افزود: یکی دیگر از مزایای استان سمنان، قرار گیری در کریدور و شاهراه اصلی شامل-جنوب و شرق-غرب است که امکان ترانزیت کالاها و تولیدات را فراهم می کند.

حمایت دولت از صنایع تبدیلی

وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه امیدواریم برنامه هایی در راستای عدم خام فروشی محصولات تولیدی به خصوص در حوزه معدن استان سمنان بیابیم، بیان داشت: صنایع تبدیلی همیشه مورد حمایت دولت بوده است.

 نعمت‌زاده گفت: سرمایه‌گذاری‌های خارجی در کشورمان باید با هدف توسعه صادرات و همکاری مشترک انجام شود و بسیار پسندیده است که ایران بتواند سرمایه‌گذاری خارجی را به منظور توسعه صادرات غیر نفتی به‌کار گیرد.

وی ضمن بیان اینکه امروز باید به هر میزان که از خارج از کشور کالا وارد می‌کنیم، معادل آن صادرات نیز داشته باشیم تا کشور به رشد اقتصادی دست یابد، تصریح کرد: باید تلاش کرد تا توانمندی صادراتی ایران روز به روز افزایش یابد و با توجه به دانش فنی و شبکه بازاریابی قوی که طرف‌های خارجی دارند، می‌توان از ظرفیت آنها برای رشد صادرات استفاده کرد.

شرکت دارو سازی گرمسار با سرمایه گذاری ثابت به میزان ۳۰ میلیارد تومان به همراه سرمایه گذاری ارزی به میزان ۱۷ میلیون و ۲۳۳ هزار یورو و سرمایه در گردش به میزان ۱۰ میلیارد تومان احداث شده است

منبع: مهر

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: