نعمت زاده: پنج رویکرد مقام معظم رهبری در زمینه اقتصاد مقاومتی، مدنظر دولت است

وزیر صنایع کابینه یازدهم با بیان اینکه رویکرد اقتصاد مقاومتی در تولید و صنعت مد نظر وزارت صنعت، معدن و تجارت است، گفت: ما معتقدیم که موفقیت اقتصاد کشور به صنعت وابسته است.

به گزارش عیارآنلاین، محمد رضا نعمت زاده غروب پنج شنبه در نشست ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان سمنان به میزبانی استانداری، با اشاره به مشکلات زیاد کشور ناشی از تحریم‌ها، بیان داشت: این مشکلات به تدریج در حال رفع شدن هستند و سیر توسعه تولید در کشور طی ماه ها و سال های اخیر محسوس است.

وی افزود: پنج رویکرد مقام معظم رهبری در زمینه اقتصاد مقاومتی مدنظر دولت است و ما در کابینه سعی داریم تا نسبت به درون‌زایی، برون‌گرایی، مردمی‌بودن، عدالت‌محوری و دانش‌بنیان بودن اقتصاد، طرح ها و پروژه های سطح کشور را طبقه بندی کنیم.

ضرورت بهره بردن از امکانات داخلی

وزیر صنعت، معدن و تجارت همچنین گفت: امروز باید برای مصارف داخلی از امکانات داخلی استفاده شود و خوشبختانه باید گفت در این زمینه نیز اقدامات خوبی را به انجام رسانده ایم که نمونه این مهم در افتتاح کارخانه ترنسفورماتور شهمیرزاد در استان سمنان دیده شد.

نعمت زاده با اشاره به اینکه ۵۰درصد نیروگاه های ما با قطعات تولید داخل فعالیت دارند، ابراز داشت: اگر بتوانیم بر روی استفاده حداکثری از منابع و امکانات تمرکز کنیم موفق تر خواهیم بود.

وی افزود: برقراری ارتباطات تجاری و فایننس بین بانک‌های جمهوری اسلامی ایران و دیگر بانک‌های جهانی یکی از نتایج کوچک برجام برای تولید کنندگان ماست که این فرصت را باید قدر دانست.

یک سوم بار اقتصاد بر دوش صنعت است

وزیر صنایع کابینه یازدهم همچنین برجام را فرصت بزرگی برای توسعه صنعت دانست و گفت: دوران بعد از برجام بزرگترین فرصت را در اختیار صنعتگران، تجار، اصناف و همه گروه‌های مرتبط با وزارت صنعت، معدن و تجارت قرار داده تا بتوانیم موانع را پشت سر بگذاریم و کشور را در مسیر توسعه رهنمون سازیم.

نعمت زاده افزود: ۳۶ درصد تولید ناخالص داخلی سهم صنعت است و این بدان معنا است که صنعت، یک‌سوم اقتصاد ملی کشور را می‌گرداند بر این اساس اگر بخش صنعت کشور به موفقیت برسد نقش بزرگی را به عنوان بخش پیشران اقتصاد در توسعه اقتصادی کشور ایفا کرده است.

وی بیان داشت: دولت کمر همت بسته است تا در خدمت مردم بوده و به رفع مشکلات کشور کمک کند اما باید گفت امروز صنعت نیازمند سرمایه گذاری است.

منبع: مهر

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: