صالحی نیا: دو هزار واحد صنعتی در کشور بهره برداری می شود

معاون امور صنایع وزیر صنعت معدن و تجارت گفت: بهره برداری از دو هزار طرح و واحد صنعتی در دستورکار این وزارتخانه قرار گرفته است.

به گزارش عیارآنلاین، محسن صالحی نیا روز چهارشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه در چهارمحال و بختیاری افزود: تکمیل و بهره برداری از دو هزار واحد تولیدی که دارای افزون بر ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی باشد، از مهمترین برنامه های وزارت صنعت ،معدن و تجارت قرار دارد.
وی ،از ثبت نام ۱۶ هزار واحد صنعتی کشاوریزی و صنایع تبدیلی کشاورزی در سامانه پایش وضعیت واحدهای تولیدی این وزارتخانه خبر داد و گفت: از این تعداد تاکنون سه هزار و ۸۰۰ واحد تولیدی به بانک های عامل معرفی و به طور میانگین هر واحد ۱۱ میلیارد ریال تسهیلات دریافت کرده است.
صالحی نیا تأکید کرد: رونق تولید، افزایش صادرات، کاهش بیکاری، بالا رفتن اشتغال و بهبود فناوری از مهمترین اهداف پایش وضعیت واحدهای تولیدی و تلاش برای رفع مشکلات این واحدها به شمار
می رود.
معاون وزیر صنعت ،معدن و تجارت گفت:سهم بخش صنعت و معدن از تسهیلات نظام بانکی کشور در سال گذشته ۳۱ درصد بود که این سهم در چهار ماهه نخست سال جاری به ۳۰ درصد رسیده و پیش بینی می شود تا پایان امسال به ۳۷ درصد برسد.
معاون امور صنایع وزیر صنعت معدن و تجارت عنوان کرد:استفاده از ظرفیت های پسابرجام در قراردادهای مختلف بین المللی را در رونق تولید نقش مستقیم خواهد داشت.
وی اظهار کرد:افزایش سرمایه گذاری خارجی، استفاده از نیروی متخصص خارجی به منظور تسریع در اجرای زیرساخت ها و مشارکت بخش خصوصی می تواند در این زمینه مؤثر باشد.
صالحی نیا، در خصوص سیاست کلی وزارت صنعت معدن و تجارت برای توسعه صنعت چهارمحال و بختیاری گفت:توسعه این استان به موازات کشور پیش می رود و گروه های صنعتی، فلزی، شیمیایی و پتروشیمی از اولویت های مورد نظر برای توسعه صنعتی استان است.
معاون امور صنایع وزیر صنعت معدن و تجارت در خصوص وضعیت نساجی کشور، جایگاه ایران در صنعت نساجی را مطلوب و همتراز کشورهای دیگر دانست و افزود:نساجی کشور می تواند به عنوان تولیدی نمونه در دنیا پیشرو و مطرح باشد.
وی تصریح کرد:البته برخی واحدهای نساجی کشور فرسوده است و به علت این که نوسازی و بازسازی نشده اند با مشکلاتی مواجه اند.
صالحی نیا گفت:رونق در نساجی ایران باعث افزایش اشتغال، کاهش نرخ بیکاری، رشد اقتصادی و دستیابی به ارزش افزوده مناسب می شود.
وی ظرفیت کشور در بخش توسعه پتروشیمی و صنایع پائین دستی و جانبی آن را مطلوب ارزیابی و اظهار کرد:با توجه به قابلیت های منطقه ای اجرای طرح های صنعتی در مناطق مختلف مورد بررسی قرار می گیرد.
رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت چهارمحال و بختیاری نیز از راه اندازی نخستین صنعت کرپ کشور در این استان خبر داد.
سید نعیم امامی در این نشست گفت: با راه اندازی این طرح همه مراحل تولید مواد اولیه تا تولید چادر مشکی و پارچه در این استان انجام می شود.
وی بر آغاز عملیات اجرایی نخستین صنعت کرپ کشور در چهارمحال و بختیاری تا پایان سال جاری در بهرام آباد شهرستان شهرکرد اشاره و تأکید کرد:با بهره برداری از این طرح ظرفیت تولید چادر مشکی استان از ۱۰ میلیون متر مربع به ۲۰ میلیون متر مربع افزایش می یابد.
معاون امور صنایع وزیر صنعت معدن و تجارت در این نشست به منظور صدور مجوزهای لازم برای راه اندازی نخستین صنعت کرپ کشور در چهارمحال و بختیاری و تأمین منابع مورد نیاز از محل اعتبارات و تسهیلات صندوق توسعه ملی، بانک ها و وزارتخانه قول مساعد داد.

منبع: ایرنا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: