عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس:

درآمد پزشکان باید با حساب و کتاب باشد

شهریاری، عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس: عنوان سقف را نباید برای درآمد پزشکان به کار برد باید اخذ مالیات را به سمتی سوق داد تا هرچه درآمد بیشتر باشد مالیات بیشتری نیز از افراد اخذ شود. به نظر می‌رسد نباید درآمد پزشکان بی‌حساب و کتاب باشد؛ در همه جای دنیا افرادی که درآمد بیشتری دارند باید مالیات بیشتری نیز پرداخت کنند درحالی که ما در ایران این سیستم را نداریم.

به گزارش عیارآنلاین، دکتر حسینعلی شهریاری درباره تعیین سقف درآمدی برای پزشکان، افزود: عنوان سقف را نباید به کار برد باید اخذ مالیات را به سمتی سوق داد تا هرچه درآمد بیشتر باشد مالیات بیشتری نیز از افراد اخذ شود.

وی ادامه داد: به نظر می‌رسد نباید درآمد پزشکان بی‌حساب و کتاب باشد؛ در همه جای دنیا افرادی که درآمد بیشتری دارند باید مالیات بیشتری نیز پرداخت کنند درحالی که ما در ایران این سیستم را نداریم.

شهریاری با انتقاد از اینکه درآمدهای برخی اقشار در جامعه شفاف نیست به همین جهت سازمان امور مالیاتی نیز قادر به اخذ مالیات نیست، تصریح کرد: باید نسبت به این موضوع برنامه ریزی دقیقی صورت گیرد تا با شفافیت درآمدها بتوان میزان اخذ مالیات را مشخص کرد.

وی یادآور شد: علاوه بر تعیین مالیات، می توان راهکارهای دیگری نیز برای حساب و کتاب درآمد پزشکان در نظر گرفت؛ اینکه بر اساس چه ساعت کاری فعالیت دارند یا اینکه یک پزشک متخصص، نسبت به رشته تخصصی اش در یک ساعت چه تعداد بیمار را ویزیت می کند، اگر چنین مواردی رعایت شود می‌تواند در شفافیت مالی پزشکان تاثیرگذار باشد.

عضو کمیسیون بهداشت ودرمان مجلس، گفت: از سوی دیگر تعداد عمل جراحی یک پزشک و توزیع عادلانه عمل‌ها بین پزشکانی که در سیستم فعال هستند می‌تواند جایگزین خوبی برای تعیین سقف درآمدی پزشکان باشد که البته همه این موارد نیازمند نظارت است، موضوعی که اگر به طور جدی صورت گیرد به طور حتم درآمدهای نجومی نخواهیم داشت.

منبع: مهر

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: