۱ شهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۰۵

علی وطنی: تعداد شرکت‌های دانش بنیان از مرز ۲۵۰۰ عدد گذشته است

معاون توسعه فناوری معاونت علمی و فناوری رئیس جمهور گفت: تعداد شرکت های دانش بنیان از مرز ۲۵۰۰ عدد عبور کرده است و در این شرکت ها ۴۰ هزار نفر مشغول به کار هستند.

به گزارش عیارآنلاین، علی وطنی  درباره اهمیت حوزه فناوری و تامین نیاز کشور از این حوزه افزود: باید در زمینه اقتصاد دانش بنیان تمام ۸۰ میلیون نفر جمعیت کشور نقش آفرینی کنند.

وی با اشاره به بالا بودن نرخ بیکاری میان جوانان تاکید کرد: باید از سیاست خام فروشی روی برگردانیم و به اقتصاد دانش بنیان و بومی سازی فناوری ها اهمیت دهیم.
وطنی تصریح کرد: در افق ۱۴۰۴ باید ۲۰ هزار شرکت دانش بنیان داشته باشیم و بتوانیم مقام اول علم و فناوری در منطقه را به خود اختصاص دهیم.
معاون توسعه فناوری معاونت علمی و فناوری رئیس جمهور افزود: در مرداد ۱۳۹۲ تنها دو شرکت دانش بنیان داشتیم و این عدد در مرداد ۱۳۹۳ به ۱۵۶ شرکت رسید و در مرداد ۹۴ تعداد شرکت های دانش بنیان به ۱۶۱۴ رسیده است.
وی ادامه داد: در مرداد امسال تعداد شرکت های دانش بنیان به ۲۵۵۷ عدد رسیده است اما تا نیل به شاخص کمی شرکت های دانش بنیان در افق ۱۴۰۴ فاصله زیادی داریم.
وطنی با اشاره به نقشه جامع علمی راهبردی کشور افزود:تا به حال ۱۵ ستاد در این راستا تشکیل شده است.
معاون توسعه فناوری معاونت علمی و فناوری رئیس جمهور گفت:در هفته دولت تعدادی از محصولات فناورانه در زمینه زیست فناوری، نانو، هوا و فضا و آی سی تی و گیاهان دارویی رونمایی خواهد شد.
وی تاکید کرد: باید بکوشیم از اقتصاد متکی بر نفت به اقتصاد متکی بر دانش تبدیل شویم و در این راستا باید توجه خاص به استان های ساحلی شود و محصولات فناورانه مختلف را از این زیست بوم تولید کنیم.

منبع: صداوسیما

برچسب‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: