معاون وزیر علوم: اتاق بازرگانی فعالیت‌هایش را در قالب بورس ایده گسترش دهد

معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم بابیان اینکه وزارت علوم اقتصادی کردن ایده را در دستور کار دارد، گفت: اتاق بازرگانی باید فعالیت‌هایش را در قالب بورس ایده گسترش دهد.

به گزارش عیارآنلاین، وحید احمدی عصر سه شنبه در آیین افتتاحیه آزمایشگاه مرکزی دانشگاه صنعتی همدان با بیان اینکه رویکرد امروز دانشگاه‌ها صرفاً آموزش نیست کمااینکه در سال گذشته با اتاق بازرگانی تفاهمنامه همکاری بسته شد، گفت: اتاق بازرگانی باید به تجارت بورس ایده روی آورد.

معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با بیان اینکه نگرش ما به دانشگاه‌ها تغییر کرده و باید در کشور نیز این نگرش تغییر کند، گفت: اتاق بازرگانی باید از تجارت سابق دست برداشته و سیاستش را تغییر دهد و فعالیت‌هایش را در قالب بورس ایده گسترش دهد بطوریکه اگر دیروز اتاق بازرگانی فرش و پسته از کشور صادر می‌کرد امروز باید روی مسائل دیگر سرمایه‌گذاری کند.

تاکید بر بر همگرایی و همکاری دو مجموعه دانشگاه و اتاق بازرگانی

وی با بیان اینکه دانشگاه‌ها بیش از آنکه وظیفه آموزش را برعهده داشته باشند وظیفه تعمیق تفکر اقتصادی ارائه ایده را برعهده دارند، بر همگرایی و همکاری دو مجموعه دانشگاه و اتاق بازرگانی تاکید کرد.

احمدی با اشاره به اینکه طی ۳ سال گذشته تلاش‌های زیادی صورت گرفته تا ایده اقتصادی را عملی کنیم، ادامه داد: در راستای همکاری اتاق بازرگانی و دانشگاه، با اتاق بازرگانی اتریش مذاکره صورت گرفته تا شرکت‌های دانش‌بنیان از طریق توسعه علمی به شرکت‌های بین‌المللی مرتبط شوند.

وی با بیان اینکه وزارت علوم تلاش می‌کند گام‌های اساسی در زمینه اقتصادی کردن ایده بردارد، عنوان کرد: اقتصاد دانش‌بنیان با توسعه علم پیوند خورده و در کشور باید در این زمینه فرهنگ‌سازی شود.

رشته مهندسی مکاترونیک در دانشگاه صنعتی راه‌اندازی می‌شود

رئیس دانشگاه صنعتی همدان نیز با بیان اینکه دانشگاه صنعتی همدان با دانشگاه صنعتی شریف تفاهمنامه‌ای مشترک در رشته مکاترونیک منعقد کرده است، گفت: به واسطه همکاری با دانشگاه صنعتی شریف رشته مهندسی مکاترونیک در دانشگاه صنعتی راه‌اندازی می‌شود.

محمود نیلی با بیان اینکه پروژه آمایش انرژی و محیط زیست شهر همدان با اعتبار ۷۰ میلیون تومان به مسئولیت دانشگاه صنعتی اجرا می‌شود از امضای تفاهم‌نامه همکاری دانشگاهی صنعتی همدان با پارک علم و فناوری و آغار به‌کار مرکز شکوفایی و نوآوری دانشگاه صنعتی همدان با همکاری پارک علم و فناوری استان همدان خبر داد.

وی همچنین از بهره‌برداری دانشکده فناوری‌های نوین استان همدان در ۲۲ بهمن‌ماه سالجاری خبر داد.

منبع: مهر

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: