۴۰۰ فناوری برتر در فن‌بازار بندر انزلی ارائه می شود

دبیر فن بازار جمهوری اسلامی ایران گفت: ۴۰۰فناوری از سراسر کشور که در سطح آمادگی فناوری شش به بالاتر هستند در فن بازار بندر انزلی به نمایش گذاشته می‌شوند.

به گزارش عیارآنلاین، به نقل از روابط عمومی وزارت علوم، مجید متقی طلب دبیر فن بازار جمهوری اسلامی ایران اظهار داشت: نمایندگان و فعالان ۹۰ دانشگاه، پژوهشگاه، پارک علم و فناوری و شرکت دانش بنیان در فن بازار بندر انزلی حضور دارند و غرفه‌هایی نیز به شرکت‌های مالی علم وفناوری و کارگزاران تجاری سازی اختصاص دارد.
رئیس پارک علم و فناوری گیلان افزود: در حاشیه برگزاری فن بازار بندر انزلی، چندین تفاهم نامه و قرار داد همکاری امضا می‌شود که قرارداد ساخت و انتقال دانش فناوری کارخانه زباله سوز میان یکی از شرکت‌های دانش بنیان و یک شرکت آلمانی از جمله آنهاست.
متقی طلب تاکید کرد: ویژگی این قرار داد این است که در چارچوب برنامه‌های دولت است و انتقال فناوری و سرمایه‌گذاری در آن لحاظ شده و با واردات یک محصول آماده فرق اساسی دارد.
دبیر فن بازار جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد: در حاشیه برگزاری این فن بازار، کلنگ احداث مرکز توسعه صادرات محصولات دانش بنیان در منطقه آزاد انزلی به زمین زده می شود و با امضای تفاهم نامه‌ای، منطقه آزاد انزلی تسهیلات مختلفی را در اختیار شرکت‌های فناور قرار می‌دهد.
شایان ذکر است، فن بازار بندر انزلی از سوم تا ۵ شهریورماه در محل نمایشگاه‌های منطقه آزاد بندر انزلی برگزار شده و اختتامیه آن روز جمعه ۵ شهریورماه با حضور وحید احمدی معاون پژوهش و فناوری و مسئولانی از وزارت صنعت، معدن و تجارت و استان گیلان  برگزار می‌شود.

منبع: فارس

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: