یزدانی: در حال‌حاضر ۶۹۰۰ واحد صنعتی در کشور راکد است

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: رسالت دولت اصلاح فرایندهای نامناسب و تسهیل شرایط کار است و نباید از آن انتظار ورود مستقیم به کسب و کار اشخاص را داشت.

به گزارش عیارآنلاین، علی یزدانی در نخستین روز از هفته دولت در بازدید از شهرک صنعتی زاهدان اظهار کرد: حل مشکلات مالی صنایع در اولویت برنامه‌های دولت است.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: رفع مشکلات صنایع در کشور از راه‌های رونق اقتصادی و برون رفت از مشکلات اقتصادی کشور است.

یزدانی همچنین در مراسم عملیات احداث واحد تولیدی آرش صنعت در شهرک صنعتی زاهدان آغاز بیان کرد: این واحد قرار است لوله‌های پلی‌اتیلن با هدف تامین نیاز طرح‌های در حال اجرای استان از جمله گازرسانی و آبرسانی را تولید کند.

یزدانی با اشاره به جرایم و سودهای بانکی واحدهای صنعتی گفت: جرایم بانکی قابل بخشودگی است اما با توجه به سرمایه گذاری افراد در بانک ها و برنامه ریزی نظام بانکی نمی توان انتظار بخشودگی سودهای بانکی را داشت.

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران اظهار کرد: یکی از کارهای بنیاد برکت مشارکت در پروژه های صنعتی است و افراد می توانند با هماهنگی این نهاد برای کسب و کار خود شریک پیدا کنند.

وی خاطرنشان کرد: در حال‌حاضر ۶۹۰۰ واحد صنعتی در کشور راکد است که ۱۴۰۰ واحد از این تعداد هیچ‌گونه فعالیت فیزیکی ندارند.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با تاکید بر اینکه باید مواد اولیه ساخت و سازها و کارخانه‌ها از تولیدات استان تامین شود، گفت: حمایت از تولیدات داخلی استان باید در اولویت قرار گیرد و تمامی ادارات و دستگاه‌ها باید در اقدامات عمرانی از مصالح و امکانات داخل استان استفاده کنند.

منبع: ایسنا

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: