سوال نمایندگان مردم ارومیه و چناران از وزیر بهداشت/ عدم اجرای پزشک خانواده محور سوالات

امینی فرد، سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس: عدم اجرای پزشک خانواده محور یکی از سوالات نمایندگان بود که نماینده ارومیه از پاسخ وزیر قانع شد.

به گزارش عیارآنلاین، محمدنعیم امینی فرد، در تشریح دستور کار امروز دوشنبه (یکم شهریورماه) کمیسیون بهداشت و درمان مجلس افزود: سوال نادر قاضی پور نماینده مردم ارومیه و محمد دهقان نماینده مردم چناران از وزیر بهداشت از جمله دستور کار امروز کمیسیون بهداشت بود.

نماینده مردم ایرانشهر در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: سامانه خدمات جامع و همگانی سلامت از سوی نماینده مردم ارومیه مطرح  و عنوان شد چرا این سامانه که در قانون برنامه پنجم توسعه به آن اشاره شده اجرایی نشده است؛ وزیر بهداشت در پاسخ به این سوال اعلام کرد که وزارت بهداشت تاکنون به دنبال آن بوده که زیرساخت های سیستم ارجاع را فراهم کند حال در تلاش است تا پایان سال شهرهای زیر ۵۰ هزار نفر از خدمات پزشک خانواده بهره مند شوند؛ بعد از پاسخ وزیر، نماینده سوال کننده از پاسخ های وزیر قانع شد.

این نماینده مردم در مجلس دهم، درباره سوال محمد دهقان از وزیر بهداشت، تصریح کرد: نماینده مردم چناران عنوان کرد که بر اساس قانون برنامه پنجم توسعه جهت جلوگیری از عرضه مواد غذایی ناسالم و پیشگیری از بیماری ها مهمترین موضوع آن است که تا چه اندازه در ارتباط با باقیمانده سموم بیش از حد در مواد غذایی، وزارت بهداشت نظارت داشته است.

وی یادآور شد: همچنین استفاده از محصولات تراریخته نیز از سوی نماینده مردم چناران مطرح شد که وزیر بهداشت توضیحاتی ارایه کرد و گفت در کشور سیستم همگون که دارای محصولات کدگذاری شده ای باشد وجود ندارد، همچنین در مورد سموم نیز اعلام کردند که مشکل امروز در کشور آن است که مساله تحریم‌ها بر این معضل بی‌تاثیر نیست اما در هر حال تلاش شده تا واردات سموم به گونه ای باشد تا درصد آلایندگی کمتری داشته باشد.

امینی فرد تاکید کرد: آقای دهقان قانع شدن خود را مشروط اعلام کرد و گفت بعد از برگزاری جلسات مختلف در این زمینه با وزاری بهداشت و جهاد کشاورزی وهمچنین تعدادی از نمایندگان کمیسیون بهداشت پیرامون بررسی دقیق نسبت به این موضوع، نظر قطعی خود را درباره قانع شدن از سوال از وزیر بهداشت را اعلام خواهم کرد.

سخنگوی کیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، گفت: در ادامه این نشست بررسی لایحه ششم توسعه نیز مورد بررسی قرار گرفت که جمع بندی نهایی به نشست های بعدی موکول شد.

منبع: خانه ملت

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: