۲ شهر ۱۳۹۵ ساعت ۰۶:۱۶
مجری فاز ۲۰ و ۲۱ پارس جنوبی خبر داد

تولید گاز از فاز ۲۱ پارس جنوبی آذرماه آغاز می‌شود

مجری فاز ۲۰ و ۲۱ پارس جنوبی از آغاز تولید گاز از سکوی فاز ۲۱ در ابتدای آذرماه سال جاری خبر داد.

به گزارش عیارآنلاین، علیرضا عبادی در محل فازهای ۲۰ و ۲۱ جنوبی در عسلویه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: حفاری ۱۱ حلقه چاه در فاز ۲۱ به اتمام رسیده، همچنین عملیات حفاری ۱۰ حلقه چاه در فاز ۲۰ تکمیل شده و یازدهمین حلقه چاه در فاز ۲۰ در حال تکمیل عملیات است و تا ۲ هفته آینده این چاه نیز به اتمام خواهد رسید که پیش‌بینی می‌کنیم ۱۱ حلقه چاه فاز ۲۰ پارس جنوبی تا ۱۵ شهریورماه تکمیل شوند.

وی افزود: در حال حاضر عملیات راه‌اندازی سکوی فاز ۲۱ در حال انجام است که این عملیات‌ها تا ۳۰ آبان‌ماه به پایان می‌رسد و از اول آذرماه گاز سکوی ۲۱ را به پالایشگاه خشکی ارسال می‌کنیم.

عبادی در خصوص آخرین وضعیت سکوی فاز ۲۰ پارس جنوبی گفت: این سکو در حال حاضر در یارد خرمشهر در حال ساخت است و پایان شهریورماه با اتمام عملیات ساخت این سکو حرکت آن به سمت دریا برای نصب در محل پروژه آغاز می‌شود و اوایل مهرماه نصب این سکو آغاز خواهد شد.

این مقام مسئول اذعان داشت: خطوط لوله فازهای ۲۰ و ۲۱ نصب شده و در حال انجام تست‌های نهایی است و تا پایان مهرماه تمامی تست‌های این خطوط لوله به اتمام می‌رسد.

وی با بیان اینکه نخستین واحد پالایشگاه فازهای ۲۰ و ۲۱ آماده راه‌اندازی شده، گفت: از هفتم شهریورماه این واحد آماده دریافت گاز ترش خواهد بود که با ارسال گاز ترش از فاز‌های ۶، ۷ و ۸ تنظیمات لازم در این واحد شیرین‌سازی انجام می‌گیرد تا از اول آذرماه این واحد آماده دریافت گاز از دریا باشد.

عبادی اذعان داشت: دومین واحد شیرین‌سازی پالایشگاه پایان شهریورماه، سومین واحد در پایان مهرماه و چهارمین واحد نیز در پایان آبان‌ماه آماده راه‌اندازی می‌شوند که ظرفیت هر واحد شیرین‌سازی ۵۰۰ میلیون فوت مکعب است.

منبع: تسنیم

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: