مولاوردی: تحقق عدالت جنسیتی، هدف اصلی معاونت زنان در برنامه ششم است

معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده در گفت و گویی تفصیلی با خبرنگار اجتماعی ایرنا، رفع مشکلات حوزه زنان و خانواده و ایجاد عدالت جنسیتی را به عنوان دغدغه اصلی این معاونت عنوان کرد و گفت: تلاش این معاونت با همراهی و همکاری دستگاه های اجرایی کاهش دغدغه ها و مشکلات حوزه زنان است.

به گزارش عیارآنلاین، شهیندخت مولاوردی در این گفت و گوی تفصیلی به مشکلات حوزه زنان اشاره کرد و افزود: تمام تلاش خود را برای توسعه مشارکت اجتماعی، سیاسی، اقتصادی و فرهنگی حوزه زنان و پایداری خانواده را به کار گرفته است، اما در این راه همکاری فرابخشی نیاز است که خوشبختانه دولت در این راستا همگام و همراه با حوزه زنان و خانواده است.
وی از چالش های حوزه زنان و خانواده، عدم تعادلها و عدم توازن ها در این حوزه، تشکیل ستاد ملی زن و خانواده، لایحه تامین امنیت، روند آسیب های اجتماعی و جریان سازی عدالت جنسیتی در برنامه ششم توسعه صحبت کرد.
مولاوردی مشکلات حوزه زنان و خانواده را فراوان دانست و افزود: پیگیری اجرای قانون افزایش مرخصی زایمان، تصویب سند سیاستی اجرایی اشتغال پایدار زنان، توانمندسازی زنان، ضرورت برقراری عدالت اجتماعی میان زنان و مردان جامعه، ضرورت حضور زنان در فعالیت های فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و سیاسی به عنوان یک حق انسانی و توجه به شایسته سالاری از دیگر موضوعات مهم در حوزه زنان است که به صورت جدی پیگیری شده است.
معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده ادامه داد: موضوع تحقق عدالت جنسیتی را در برنامه ششم به عنوان چارچوب حرکت و هدف اصلی حوزه زنان و خانواده در برنامه کاری خود داریم.
وی خاطرنشان کرد: تلاش دولت یازدهم برای رفع مشکلات حوزه زنان و خانواده نیز ستودنی است به طوری که برای توسعه متوازن و استفاده بانوان از فرصت های برابر نیز مدنظر همه مسئولان اجرایی کشور است.
گفت و گوی تفصیلی خبرنگار حوزه زنان ایرنا با شهیندخت مولاوردی متعاقبا ارسال خواهد شد.

منبع: ایرنا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: