ورود چمدانی فرآورده‌های غذایی بسته‌بندی شده با زبان عبری

اسکندری، معاون اداره کل نظارت بر فرآورده های غذایی سازمان غذا و دارو : فرآورده‌های غذایی بسته بندی شده با زبان عبری غیرمجاز و غیر قابل مصرف است. مشاهده چنین محصولاتی اگر چه بصورت محدود، بیانگر آن است که ورود آنها به کشور یا بصورت به اصطلاح «چمدانی» بوده و یا از طریق قاچاق رخ داده است.

به گزارش عیارآنلاین، سهیل اسکندری با اشاره به تصاویری که از یک نوع فراورده غذایی که اخیراً در فضای مجازی منتشر شده و بر روی آن مشخصاتی از کالا به زبان عبری درج شده، گفت: چنین فرآورده‌هایی به هیچ وجه از سوی سازمان غذا و دارو مجوزی دریافت نکرده و نخواهند کرد.

وی همچنین اضافه کرد: مشاهده چنین محصولاتی اگر چه بصورت محدود، بیانگر آن است که ورود آنها به کشور یا بصورت  به اصطلاح «چمدانی» بوده و یا از طریق  قاچاق رخ داده است.

معاون اداره کل نظارت بر فرآورده های غذایی سازمان غذا و دارو تصریح کرد: سیاست‌های واردات فراورده‌های غذایی کاملا همسو با سیاست‌های کلان نظام جمهوری اسلامی بوده و هیچ استثنایی در مورد آن نسبت به دیگر  سیاست‌ها وجود ندارد؛ ضمن اینکه  مقام معظم رهبری تاکید کرده‌اند که ایران اسلامی هرگز نباید مروج و حمایت کننده کالاهای صهیونیستی هر چند با مقدار اندک باشد. لذا پیرو متابعت از فرامین معظم له، سازمان غذا و دارو موظف است درصورت اثبات چنین مواردی به شدت با آن برخورد کند.

وی در پایان خاطر نشان کرد: مورد فوق‌الذکر یک نوع چیپس بوده که از سوی سازمان غذا و دارو هیچ مجوزی برای آن صادر نشده است؛ ضمن اینکه درباره موارد مشابه نیز  پس از کارشناسی‌های دقیق و مطابقت با ضوابط  هم از نظر ایمنی، سلامت و کیفیت محصول و هم  موارد بسته بندی اجازه واردات یافته و مشخصات دقیق فراورده مثل شماره پروانه بهداشتی ورود از وزارت بهداشت، تاریخ تولید و انقضا، ترکیبات تشکیل دهنده، کشور تولید کننده و شرکت واردکننده بر روی آن قابل مشاهده است.

منبع: فارس

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: