صادرات تجهیزات پزشکی به ارزش۵۰ میلیون دلار در سه سال

حریرچی، سخنگوی وزارت بهداشت: در حال حاضر میانگین اقلام کمبود دارو از بالای ۲۵۰ مورد به کمتر از ۳۰ مورد رسیده است و ارز بری دارو را ۳۵۰ میلیون دلار کاهش داده‌ایم.تولید تجهیزات پزشکی ارزش ۵۵۰ میلیون دلار سالانه برای کشور دارد که این رقم از تولید باعث کاهش خروج ارز و وابستگی خارجی شده است. در همین راستا توانسته‌ایم بیش از ۵۰ میلیون دلار تجهیزات پزشکی طی ۳ سال صادر کنیم.

به گزارش عیارآنلاین، ایرج حریرچی سخنگوی وزارت بهداشت در نشست خبری صبح امروز در تشریح عملکرد وزارت بهداشت در موضوع طرح تحول سلامت گفت: برای ۲۱ میلیون روستایی ۱۸ هزار خانه بهداشت داریم و ۶۸۵۲ پزشک عمومی در روستاها فعالیت دارند. طی سه سال گذشته ۱۰ میلیون و ۲۰۰ هزار نفر ثبت نام کردند برای بیمه که تاکنون بیش از ۹ میلیون دفترچه صادر شده است.

وی ادامه داد: در حال حاضر میانگین اقلام کمبود دارو از بالای ۲۵۰ مورد به کمتر از ۳۰ مورد رسیده است و ارز بری دارو را ۳۵۰ میلیون دلار کاهش داده‌ایم.

حریرچی اظهار داشت:  همچنین تولید تجهیزات پزشکی ارزش ۵۵۰ میلیون دلار سالانه برای کشور دارد که این رقم از تولید باعث کاهش خروج ارز و وابستگی خارجی شده است. در همین راستا توانسته‌ایم بیش از ۵۰ میلیون دلار تجهیزات پزشکی طی ۳ سال صادر کنیم.

منبع: فارس

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: