طرح دوفوریتی حفظ کارت سوخت در مجلس مطرح می‌شود

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس ضمن مخالفت با حذف کارت سوخت، اعلام کرد: طرح دوفوریتی حفظ کارت سوخت را در مجلس مطرح خواهیم نمود.

کارت سوخت - سامانه هوشمند سوختبه گزارش عیارآنلاین، مجلس شورای اسلامی در بررسی جزئیات لایحه اصلاحیه قانون بودجه ۹۵، پیشناد دولت مبنی بر حذف بند «ح» تبصره ۱۴ قانون بودجه را تصویب کرد. بدین‌وسیله نمایندگان مجلس با حذف کارت سوخت از نظام عرضه بنزین موافقت نمودند. البته برخی نمایندگان در جریان بررسی این لایحه، قصد مخالفت با پیشنهاد دولت را داشتند، اما علی لاریجانی، رئیس مجلس با طرح این پیشنهاد موافقت نکرد.

حسینعلی حاجی‌دلیگانی، عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس، به عنوان یکی از مخالفین حذف کارت سوخت در مجلس به خبرنگار عیارآنلاین گفت: در صحن مجلس، پیشنهاد اصلاحی خود را مبنی بر حفظ بند «ح» تبصره ۱۴ قانون بودجه ۹۵ به مجلس ارائه کردیم که به دلیل تصویب کلیات این لایحه، اجازه طرح آن داده نشد.

حاجی‌دلیگانی در ادامه اظهار داشت: طرح دوفوریتی حفظ کارت سوخت را در مجلس مطرح خواهیم نمود.

در صورت حفظ کارت سوخت، با ایجاد شفافیت در عرضه بنزین، جلوی قاچاق این فرآورده نفتی گرفته خواهد شد. علاوه بر این، امکان اعمال سیاست‌های دولت در زمینه حمل‌ونقل مصرف سوخت از طریق این سامانه ارزشمند اطلاعاتی حفظ خواهد شد.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: