مطالبات فرهنگیان ایراد اصلی مجلس به وزیر آموزش و پرورش

پارسایی، نماینده مجلس شورای اسلامی: عدم تعامل مناسب تیم ستادی آقای فانی با مجلس، دریافت شهریه‌های غیرقانونی، عدالت آموزشی، امکانات زیرساختی مدارس برخی از ایرادات به وزیر است./ مطالبات فرهنگیان دلیل اصلی استیضاح وزیر آموزش و پرورش است.

به گزارش عیارآنلاین، بهرام پارسایی با اشاره به جلسه فراکسیون امید درخصوص استیضاح وزیر آموزش و پرورش، گفت: از آنجا که حدود ۱۰روز پیش، آقای فانی در فراکسیون حاضر شد و توضیحات لازم را داد، جلسه روز گذشته شورای مرکزی فراکسیون بدون حضور وی و با هدف جمع‌بندی مباحث مرتبط با مقوله استیضاح برگزار شد.

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه استیضاح وزیر آموزش و پرورش منتفی شده و رأی صادر شده مشروط نیست، ادامه داد: اگر چه ایراداتی به وضعیت فعلی آموزش و پرورش وارد است اما طی جلسات گذشته وزیر آموزش و پرورش قول برطرف کردن ایرادات را داده‌ است.

عدم تعامل مناسب تیم ستادی فانی با مجلس

وی درباره اینکه آیا از سوی اعضای فراکسیون مدت زمان مشخصی برای حل معضلات به وزیر آموزش و پرورش داشته است یا خیر، توضیح داد: تقریبا می‌توان به‌مرور تشخیص داد روند حرکت وزارت آموزش و پرورش به سمت اصلاح ایرادات است یا خیر؛ به همین دلیل نیاز به مشخص کردن زمان برای این مسئله نیست.

پارسایی در ادامه به برخی از ایرادات وارده از سوی مجلس به وزیر آموزش و پرورش اشاره کرد و گفت: عدم تعامل مناسب تیم ستادی آقای فانی با مجلس، مطالبات فرهنگیان از لحاظ معیشتی و عزت و منزلت، استفاده از نیروهای چابک فرهنگی به جای استفاده از بازنشستگان، دریافت شهریه‌های غیرقانونی از مدارس  دولتی و غیرقانونی، عدالت آموزشی (که باید لایحه آن آورده شود)، افزایش امکانات زیرساختی مدارس مناطق محروم و وضعیت معلمان حق‌التدریسی از جمله مباحث دارای اِن‌قلت برای نمایندگان در رابطه با عملکرد وزارتخانه آموزش و پرورش است.

مطالبات فرهنگیان؛ دلیل اصلی استیضاح فانی

وی مطالبات فرهنگیان را دلیل اصلی استیضاح وزیر آموزش و پرورش برشمارد و با تاکید بر اینکه فراکسیون امید رویکرد استیضاح و ایجاد مانع بر سر راه دولت یازدهم را ندارد، گفت: به یقین رویکرد فراکسیون امید سنگ‌اندازی در کار دولت نیست، ضمن آنکه شعار ما از ابتدا ایجاد امید و رونق بود و تا جایی که دولت در راستای منافع مردم قدم بردارد، فراکسیون امید نیز آن حمایت خواهد کرد.

فراکسیون امید انتظار تغییر در هیأت دولت را داشت

سخنگوی فراکسیون امید مجلس با بیان اینکه «از آغاز مجلس دهم انتظار تغییر در سیستم مدیریتی و هیأت دولت وجود داشت که به هر دلیلی ایجاد نشد»، گفت: اکنون تلاش و همت فراکسیون امید مجلس بر حمایت از دولت و عدم ایجاد دغدغه و چالش برای آن‌ها است تا دولت بتواند مطالبات مردم را محقق سازد، البته با وجود آنکه فراکسیون امید حامی جدی دولت است اما وکیل مردم در خانه ملت نیز است.

منبع: خانه ملت

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: