فعالیت ۳۶۰ دانشگاه و موسسه آموزش عالی غیردولتی در کشور

مدیرکل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم افزود: ۳۶۰ دانشگاه و موسسه آموزش عالی غیردولتی – غیرانتفاعی در سراسر کشور مشغول به فعالیت هستند.

به گزارش عیارآنلاین، نخستین نشست معاونان و مدیران فرهنگی و اجتماعی دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی غیردولتی – غیرانتفاعی سراسر کشور برگزار شد.

فضل الله ایرجی کجوری گفت: این نشست به منظور هم افزایی فعالیت های فرهنگی، تعامل و همگرایی میان دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی غیردولتی و غیرانتفاعی برگزار شده است.

وی با اعلام این خبر که ۳۶۰ دانشگاه و موسسه آموزش عالی غیردولتی – غیرانتفاعی در سراسر کشور مشغول به فعالیت هستند، افزود: حدود ۱۴۷ دانشگاه و موسسه آموزش عالی غیردولتی – غیرانتفاعی در این نشست حضور دارند و تمام تلاش ما تداوم در برگزاری این همایش ها است.

مدیرکل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم با بیان اینکه یکی از سازمان های وابسته به وزارت علوم سازمان امور دانشجویان است، تصریح کرد: نشست آینده کمی گسترده تر جهت پرداختن به مسایل مرتبط با فعالیت های سازمان دانشجویی است.

 وی با بیان اینکه بسیاری از دانشگاه ها با بودجه عمومی اداره می شوند، افزود: انتخاب دبیران معاونان فرهنگی از جمله مسایلی است که در این نشست مورد پیگیری قرار می گیرد.

وی با اشاره به اینکه از بین شورای مدیران یک نفر به عنوان نماینده در شورای فعالیت های فرهنگی حضور پیدا خواهد کرد، گفت: برگزاری نشست های تخصصی، کارگاه های تخصصی برای تبیین سیاست های فرهنگی و اجتماعی از جمله موضوعات دیگری است که در اولین نشست سراسری معاونان فرهنگی موسسات آموزش عالی غیردولتی – غیرانتفاعی پیگیری می شود.

وی افزود: شورای مناطق و شورای دبیران پل ارتباطی با وزارت علوم پیرامون فعالیت‌های انجام گرفته یا در دست اقدام در حوزه فرهنگی و اجتماعی محسوب می شوند.

مدیرکل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم با اشاره به اینکه تاکنون بررسی منسجمی درباره آسیب های فرهنگی و اجتماعی در موسسات غیرانتفاعی صورت نگرفته است، تاکید کرد: وزارت علوم موظف است ضمن رصد فعالیت های فرهنگی اجتماعی دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی در راستای رفع مشکلات و تنگناهای این حوزه نیز گام بردارد.

 ایرجی با بیان اینکه برنامه ریزی منظم و هدفمند به منظور حضور این موسسات در تمامی برنامه های فرهنگی و اجتماعی و دینی سراسری و منطقه ای از جمله برنامه های آینده معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم به شمار می آید، گفت: دعوت از دبیران مناطق غیردولتی در نشست های مناطق دولتی و برنامه ریزی منظم و هدفمند جلسات شورای معاونان فرهنگی و اجتماعی موسسات غیردولتی مناطق ۱۰ گانه به منظور تعامل و همگرایی از دیگر برنامه های حوزه فرهنگی وزارت علوم محسوب می شود

منبع: مهر

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: