دو عضو کمیسیون برنامه و بودجه تأکید کردند:

پیشنهاد حفظ کارت سوخت در صحن مجلس پیگیری می‌شود

اعضای کمسیون برنامه و بودجه مجلس، ضمن مخالفت با حذف بند «ح» تبصره ۱۴ قانون بودجه ۹۵، بر پیگیری حفظ کارت سوخت در صحن مجلس تأکید کرده و افزودند: با توجه به موافقت دولت با نرخ اضطراری در مورد گازوئیل، این پیشنهاد می‌تواند در مورد بنزین هم استفاده شود.

کارت سوخت - سامانه هوشمند سوختبه گزارش عیارآنلاین، دولت در لایحه‌ای خواستار اصلاح قانون بودجه ۹۵ شده است. یکی از اصلاحات مورد نظر دولت، حذف بند «ح» تبصره ۱۴ قنون بودجه است که بر اساس آن، دولت موظف به حفظ کارت سوخت و سهمیه‌بندی بنزین شده بود. کلیات این لایحه که در ابتدا توسط کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس رد شد، اما پس از حدود دو هفته، با شرایطی به تصویب این کمیسیون رسید. البته اعضای کمیسیون مذکور اعلام نمودند که پیشنهاد دیگری را برای حفظ کارت سوخت در صحن مجلس مطرح خواهند کرد.

هادی قوامی، یکی از اعضای کمیسیون برنامه و بودجه در گفتگو با عیارآنلاین، ضمن اعلام مخالف خود با حذف بند مربوط به کارت سوخت از قانون بودجه، اظهار داشت: در کمیسیون هم مخالفت خود را اعلام کردم، اما با توجه به اینکه این موضوع در کمیسیون برنامه و بودجه مصوب شده، به رأی کمیسیون احترام می‌گذارم و از آن دفاع می‌کنم.

قوامی ادامه داد: ممکن است برخی از نمایندگان با رد اصلاحیه دولت در این زمینه، به ابقای بند «ح» تبصره ۱۴ قانون بودجه رأی دهند یا پیشنهاد جایگزینی برای این بند در صحن مجلس مطرح کنند.

در همین رابطه، حسینعلی حاجی‌دلیگانی، عضو دیگر کمیسیون برنامه و بودجه به خبرنگار عیارآنلاین گفت: پیشنهاد حذف حذف کارت سوخت را مطرح می‌کنیم، یعنی بر ابقای بند «ح» تبصره ۱۴ اصرار داریم.

حاجی‌دلیگانی افزود: با توجه به اینکه برخی نمایندگان با عرضه چندنرخی بنزین مخالف هستند، می‌توان به عنوان پیشنهاد جایگزین، حفظ کارت سوخت بدون چندنرخی شدن بنزین را مطرح نمود. برای ترغیب مردم به استفاده از کارت سوخت شخصی خود، می‌توان همانند گازوئیل یک نرخ اضطراری (کمی بالاتر از ۱۰۰۰ تومان) تعیین کرد که سوخت‌گیری با کارت جایگاه‌داران، بر اساس آن صورت گیرد.

برچسب‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: