مردودی ۴۷ هزار اول دبستانی در ۲ سال گذشته

دیمه ور، معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش: ۴۷ هزار دانش‌آموز پایه اول در دو سال گذشته مردودی داشته‌ایم که این در حالی است که ارزشیابی کیفی و توصیفی در دوره ابتدایی اجرا می‌شود.

به گزارش عیارآنلاین، محمد دیمه‌ور معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش در سومین روز سی‌وسومین اجلاس مدیران و رؤسای آموزش و پرورش کشور با اشاره به توجه بیشتر به دانش‌آموزان اول دبستانی اظهار داشت: باید توجه بیشتری به این دسته از دانش‌آموزان داشته باشیم و ۴۷ هزار دانش‌آموز پایه اول در دو سال گذشته مردودی داشته‌ایم که این در حالی است که ارزشیابی کیفی و توصیفی در دوره ابتدایی اجرا می‌شود.

وی افزود: بخش قابل توجهی از دانش‌آموزان اکنون در مدرسه هستند که مشکلات یادگیری دارند و اگر به آنها توجه نشود، ترک تحصیل کرده و یا خروج از مدرسه را شاهد خواهیم بود.

دیمه‌ور با اشاره به دوره پیش‌دبستانی خاطرنشان کرد: با ردیف بودجه‌ای که امسال درخصوص پیش‌دبستانی دریافت می‌شود ۱۵۰ هزار کودک در مناطق محروم جذب خواهند شد که اولویت نیز با مناطق محروم عشایری خواهد بود.

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه دو جایزه ملی در حوزه ابتدایی در نظر گرفته‌‌ایم، تصریح کرد: به رئیس برتری که در دوره پیش‌دبستانی تلاش بسیاری در جهت پوشش این دانش‌آموزان انجام دهد یک جایزه ملی و به اداراتی که در دبستان‌های محروم خدمات خاص به کودکان ارائه دهند نیز جایزه ملی دیگری اهدا خواهد شد.

منبع: فارس

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: