میانگین معدل کتبی دانش‌آموزان به ۱۲٫۴۶ رسید

زرافشان، معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش به درصد معدل کتبی دانش‌آموزان در دوره متوسطه دوم اشاره و گفت: در سال ۹۱ میانگین معدل ۱۱٫۲۳ بود و درصد قبولی ۷۶٫۳ درصد که این عدد در سال ۹۵ میانگین معدل ۱۲٫۴۶ و درصد قبولی ۸۴٫۵۱ رسید.

به گزارش عیارآنلاین، پیش از ظهر امروز علی زرافشان در آخرین روز از سی و سومین اجلاس مدیران و روسای آموزش و پرورش در میزگرد ارتقای کیفیت آموزشی و پرورشی اظهارکرد: استقرار باکیفیت پایه دهم یکی از برنامه‌های معاونت آموزش متوسطه است که با توجه به سه ساله شدن دوره متوسطه دوم تامین تجهیزات و فضا مهم است و باید تلاش کنیم تا مراسم بازگشایی مدارس در هنرستان‌ها به بهترین وجه ممکن انجام شود.

وی با اشاره به اینکه ترکیب نیروی انسانی براساس هدایت تحصیلی تغییر داشته و در شاخه فنی و حرفه‌ای افزایش و در دوره نظری با کاهش نیرو مواجه هستیم خاطرنشان کرد: با توجه به افزایش ۵۰ درصدی دانش‌آموز در شاخه‌های فنی و حرفه‌ای و کار و دانش باید موضوع فضا و تجهیزات مورد اهمیت قرار گیرد. علاوه بر این پوشش دانش‌آموزان در دوره متوسطه اول ۹۴ درصد بود اما پوشش تحصیلی ۱۲ تا ۱۴ ساله‌ها ۹۷ درصد است که ۱۵۰ هزار دانش‌آموز بر این اساس در دوره ابتدایی مشغول به تحصیل هستند.

معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش با اشاره به پژوهش‌سراهای دانش‌آموزی تصریح کرد: در ابتدای دولت یازدهم ۲۹۸ پژوهش‌سرا وجود داشت که در ۲ سال اخیر این تعداد به ۵۰۰ پژوهش‌سرا افزایش یافت و در مهر ۹۵ با ۱۱۵ پژوهش‌سرایی که به مدارس اضافه می‌شود مجموع پژوهش‌سراها به ۶۱۵ عدد خواهد رسید؛ در مهر ۹۶ نیز ۱۰۰ پژوهش‌سرای دیگر را تاسیس می‌کنیم.

زرافشان به درصد معدل کتبی دانش‌آموزان در دوره متوسطه دوم اشاره و گفت: در سال ۹۱ میانگین معدل ۱۱٫۲۳ بود و درصد قبولی ۷۶٫۳ درصد که این عدد در سال ۹۵ میانگین معدل ۱۲٫۴۶ و درصد قبولی ۸۴٫۵۱ رسید.

منبع: وزارت آموزش و پرورش

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: