رحمانی: بر اساس طرح رونق تولید، ۷۵۰۰ واحد کوچک و متوسط و تعدادی از طرح های بالای ۶۰ درصد پیشرفت احیاء می شوند

قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت : حمایت از تولید ملی شاه بیت، راهبرد اصلی و کلیدواژه نجات اقتصاد ملی ماست

به گزارش عیارآنلاین، رضا رحمانی در برنامه “تیترامشب” شبکه خبر با بیان اینکه رونق تولید یکی از طرح های اقتصادی کشور است، افزود:. از ۱۶هزار واحد صنعتی ثبت نام شده،۸هزار واحد،واجد شرایط دریافت این تسهیلات تشخیص داده شدند.
وی گفت: وزارت صنعت، معدن و تجارت اوایل امسال از طرف ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی مسئولیت اجرای ۷ برنامه را در کنار دیگر وظایف خود بر عهده گرفت که یکی از آنها طرح رونق تولید است.
رحمانی ادامه داد: بر اساس این طرح ، هفت هزار و۵۰۰ واحد کوچک و متوسط و تعدادی از طرح های بالای ۶۰ درصد پیشرفت احیاء می شوند.
وی با اشاره به اینکه واحدهای دارای زیر ۵۰ نفر نیرو، کوچک و زیر ۱۰۰ نفر متوسط محسوب می شوند، گفت: تسهیلات طرح رونق تولید فقط به واحدهایی اعطا می شود که تنها مشکل آنها کمبود نقدینگی و سرمایه در گردش است و از نظر نیروی انسانی و بازار فروش مشکلی نداشته باشند. رحمانی افزود: صرف ثبت نام واحدها برای دریافت تسهیلات حقی را برایشان ایجاد نمی کند و فقط اعلان مشکل است.
وی اضافه کرد: تاکنون هر واحد به طور میانگین برای دریافت یک میلیارد تومان تسهیلات به بانک ها معرفی شدند.
رحمانی گفت: امسال برای حدود ۱۰ هزار واحد کوچک و متوسط ، تسهیلات در نظر گرفتیم و ممکن است این طرح برای سال آینده نیز ادامه یابد .
قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت در امور تولید با بیان اینکه اکنون از نحوه همکاری بانک ها برای پرداخت تسهیلات به این واحدها راضی هستیم افزود: در روزهای نخست اجرای این طرح از نحوه همکاری بانک ها راضی نبودیم.
رحمانی هم در بخشی از سخنان خود با اشاره به اینکه سود تسهیلات اعطایی بالاست گفت: فعلا بنا بر این نیست که به واحدهای صنعتی و معدنی موضوع طرح رونق تولید یارانه اختصاص داده شود اما ممکن است سیاست های تشویقی در نظر گرفته شود.
وی افزود: تا آخر شهریور مراحل عقد قرارداد و پرداخت تسهیلات با این واحدها باید به پایان برسد تا آن ها فرصت کافی برای استفاده از آن در جهت رونق واحد مربوط و خروج از رکود داشته باشند.

منبع: شاتا

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: