میانگین سابقه مدیریت مدیران آموزش و پرورش نسبت به دوره قبل ۱۴ درصد رشد داشت

ناصری زنجانی، معاون حقوقی و امور مجلس وزیر آموزش و پرورش: میانگین سابقه مدیریت مدیران آموزش و پرورش نسبت به دوره قبل ۱۴ درصد رشد داشته است. از نظر معلومات مدیران نسبت به دوره قبل ۲۱ درصد رشد داشتیم. همچنین از نظر توجه به اولویت‌ها و ارزش‌هایی همچون سابقه ایثارگری و… رشد بیشتر از ۱۶ درصد داشته‌ایم.

به گزارش عیارآنلاین، حجت‌الاسلام مصطفی ناصری زنجانی در سی‌وسومین اجلاس مدیران و روسای آموزش و پرورش کشور که در سالن اجلاس سران در حال برگزاری است، به مروری بر تاریخچه برگزاری اجلاس‌های آموزش و پرورش پرداخت و گفت: این اجلاس میراث ماندگار شهید رجایی است. این شهید بزرگوار در سال ۵۹ که نخست وزیر بود و با حفظ سمت سرپرستی وزارت آموزش و پرورش را برعهده داشت، اجلاس را با هدف به روزرسانی اطلاعاتی فرهنگیان و تقدیر از آنها بنیان گذاشت.

وی ادامه داد: در این اجلاس سه روزه، مدیران و روسای مناطق آموزش و پرورش به بیان مشکلات خود می‌پردازند و از نظرات مسوولان آموزش و پرورش نیز استفاده می‌کنند.

رییس ستاد برگزاری سی‌وسومین اجلاس مدیران و روسای آموزش و پرورش با اشاره به اینکه دولت تدبیر و امید در طول سه سال گذشته عملکرد افتخارآمیزی داشته است و در این مدت با درایت دولت و مدیریت علمی وزیر آموزش و پرورش اقدامات بزرگی انجام شده است، گفت: اجلاس امسال از این منظر قابل اهمیت است. طی این سه روز با آرمان‌های امام راحل تجدید میثاق خواهیم کرد و دیداری با حجت‌الاسلام سیدحسن خمینی نیز انجام خواهد شد.

معاون حقوقی و پارلمانی وزارت آموزش و پرورش از برگزاری ۸ میزگرد با حضور مدیران ستادی خبر داد و گفت: کارگروه‌های تخصصی نیز که ابتدا در استان‌ها تشکیل شده، فعالیت‌هایی را خواهند داشت و در این کارگروه‌ها نمایندگان مجلس، روسای آموش و پرورش و اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی حضور دارند.

ناصری‌ زنجانی با بیان اینکه وزیر آموزش و پرورش به محض تشکیل دولت تدبیر و امید برای بازنگری برای نیروها در سطوح مدیریتی کمیته انتصابات را تشکیل داد و شرایطی برای جذب نیرو اعم از مدرک تحصیلی، سابقه کار، تجربه مدیریتی، توجه به ارزش‌ها و جایگاه اجتماعی مدیران، در نظر گرفته شد، گفت: برای مدیران کل این وزارتخانه حداقل مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد است و از نظر تجربه کاری باید رده‌های قبل از مدیرکلی را طی کرده باشد و از سابقه کاری قابل قبولی برخوردار باشند.

وی افزود: مدیران باید به لحاظ جایگاه اجتماعی اسوه باشند. رشد میانگین سابقه مدیریت مدیران آموزش و پرورش نسبت به دوره قبل ۱۴ درصد رشد داشته است. از نظر معلومات مدیران نسبت به دوره قبل ۲۱ درصد رشد داشتیم. همچنین از نظر توجه به اولویت‌ها و ارزش‌هایی همچون سابقه ایثارگری و… رشد بیشتر از ۱۶ درصد داشته‌ایم. در مجموع تلاش می‌کنیم کسانی را جذب کنیم که فقط به امر تعلیم و تربیت بپردازند. برنامه‌های دولت تدبیر و امید را  قبول کرده و آن را اجرا کنند.

رییس ستاد برگزاری سی‌وسومین اجلاس مدیران و روسای آموزش و پرورش درباره استفاده مدیران زن در آموزش و پرورش نیز گفت: وزیر آموزش و پرورش به استفاده از مدیران زن تاکید داشته، اگرچه آنطور که مطابق نظر وزیر بوده، این امر محقق نشده است. با این وجود همواره بر استفاده از وجود مدیران زن بر مدیران مرد تاکید شده است.

منبع: ایسنا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: