جداسازی ۲٫۲۸ درصد دانش‌آموزان استعدادهای درخشان

شجاعی، رئیس مرکزاستعداد های درخشان و دانش پژوهان جوان: با دستور وزیر آموزش و پرورش در دوره اول متوسطه ۱٫۵ درصد و در دوره دوم ۰٫۷ درصد را جداسازی می‌کنیم.

به گزارش عیارآنلاین، حسین شجاعی در سومین روز از سی و سومین اجلاس مدیران و رؤسای آموزش و پرورش سراسر کشور که درسالن اجلاس سران درحال برگزاری است؛ درمیزگرد آموزش وپرورشی اظهار کرد:‌ شناسایی و هدایت دانش‌آموزان برتر باید عادلانه و نظام‌مند باشد که مأموریت مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان است.

وی با انتقاد از تجمیع این سازمان که بسیارشتاب زده در سال ۸۹ اتفاق افتاد خاطر نشان کرد: سازمان استعدادهای درخشان سابقه ۴۰ ساله و باشگاه دانش‌پژوهان جوان سابقه ۲۲ ساله دارد که ادغام این دو در مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان انجام شد.

شجاعی در خصوص اجرایی شدن طرح شهاب در کشور گفت: این طرح در سال ۱۳۹۱، به صورت آزمایشی در ۷ استان و با تحت پوشش قرار گرفتن ۳۷ هزار دانش‌آموز آغاز شد.

وی افزود: در سال تحصیلی ۹۴-۹۳ در پایه چهارم هر استان و در یک منطقه این طرح اجرایی، در سال تحصیلی ۹۵-۹۴ توسعه پیدا کرد و پایه‌های چهارم و پنجم دو منطقه را با ۳۸۶ هزار دانش‌آموز در بر گرفت.

وی تصریح کرد: امسال با همکاری برخی استان‌ها ۵۳۰ هزار آموزش‌دیده در طرح شهاب داشتیم که باید کار آموزش را در استان‌ها دنبال کنند.

رئیس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش‌پژوهان جوان با اشاره به توسعه بی‌رویه مدارس استعدادهای درخشان در چند سال گذشته اظهار کرد: در زمینه جداسازی دانش آموزان ما دو انحراف معیار بالاتر از میانگین را در نظر گرفتیم که ۲٫۲۸ درصد دانش‌آموزان را شامل می‌شد. در واقع با دستور وزیر آموزش و پرورش در دوره اول متوسطه ۱٫۵ درصد و در دوره دوم ۰٫۷ درصد را جداسازی می‌کنیم.

منبع: ایلنا

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: