جذب ۲۵ هزار کودک بازمانده از تحصیل/ دریافت وجه از سواد آموزان ممنوع است

باقرزاده، رئیس سازمان نهضت سوادآموزی: کلیه خدمات و فعالیتهای سواد آموزی برای همه افراد رایگان است.سال گذشته ۲۵۰۰۰ کودک بی سواد تحت پوشش برنامه های سواد آموزی بودند.

به گزارش عیارآنلاین، علی باقرزاده در آخرین روز از سی و سومین اجلاس مدیران و روسای آموزش و پرورش مسئولیت پذیری مدیران مدارس و مردم را ضامن اصلی موفقیت برنامه ریشه‌کنی بی‌سوادی دانست و اظهار کرد: اگر هر کسی وظیفه سازمانی خودش را در حوزه سوادآموزی به خوبی انجام دهد، موفقیت قطعی است. علاوه بر این هدف ادغام واحدهای استانی و شهرستانی؛ بسیج ظرفیت مدیریت، منابع واقدامات نوآورانه آموزش و پرورش برای تقویت سواد آموزی بود. شورای پشتیبانی سوادآموزی نیز یک ظرفیت مهم است که باید به تدوین برنامه عمل شهرستانی و تقسیم کار و مشارکت موثر تمرکز پیدا کند نه به محکمه‌ایی برای بازخواست.

باقرزاده با اشاره به مرکز یادگیری محلی تاکید کرد: این مراکز نقطه عطف تغییر رویکرد سوادآموزی و بهترین فرصت عرضه سواد آموزی مدرن است. درست است که باید بهترین مدیر را  برای مرکز انتخاب و منصوب کنیم ولی کلید موفقیت مرکز یادگیری محلی، مشارکت نهادهای محلی و پاسخگویی به نیازهای مخاطبین است. در همین راستا طرح آموزش اولیاء بی سواد دانش آموزان، ابتکار مقام عالی وزارت و از دست آوردهای پایگاه اطلاعاتی سازمان است که دوسال از اجرای آن گذشته و فقط یکسال وقت داریم که با استفاده از مرجعیت و اقتدار مدیران مدارس آن را به نتیجه برسانیم.

وی با اشاره به اینکه باید در انتخاب آموزش دهنده ها دقت شود، گفت: رعایت اخلاق اسلامی و شئون معلمی از اصول است. به هیچ کس قول استخدام ندهید. مساله بیمه ماهیانه آنها با بخشنامه چند روز آینده مقام عالی وزارت حل خواهد شد و پرداخت بیمه، مستقل از نتایج امتحانات پایانی صورت می گیرد.

رییس سازمان نهضت سوادآموزی اضافه کرد: در همین راستا کلیه خدمات و فعالیتهای سواد آموزی برای همه افراد رایگان است؛ لذا دریافت وجه از سواد آموزان، آموزش دهندگان و شرکتهای طرف قرارداد به هر بهانه‌ایی ممنوع است. علاوه بر این جذب تمام کودکان لازم التعلیم و پیشگیری از ترک تحصیل در دوره ابتدایی ضامن ریشه کنی بی سوادی است. سال گذشته ۲۵۰۰۰ کودک بی سواد تحت پوشش برنامه های سواد آموزی بودند.

منبع: ایلنا

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: